Reklama

Ile kosztuje szczoteczka soniczna - jakie ma zalety

Opublikowano: śr, 22 sty 2020 11:23
Autor:

Ile kosztuje szczoteczka soniczna - jakie ma zalety - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Szczoteczka soniczna to rozwiązanie, które jest obecnie doskonałą alternatywą dla tradycyjnej szczoteczki, którą każdy z nas używał już od dzieciństwa. Czym szczoteczka soniczna różni się od tej manualnej? Jakie są jej zalety oraz cena? Sprawdźmy.

Jak działa szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna działa na zasadzie automatycznych ruchów rotacyjnych, oscylacyjnych oraz pulsacyjnych. Odbywa się to dzięki wbudowanemu generatorowi odpowiadającego za powstawanie drgań. Jednak to nie wszystko. Szczoteczka soniczna wywołuje efekt kawitacji, podczas którego powstają tysiące mikrobąbelków. Są one w stanie dotrzeć do najtrudniejszych zakamarków naszego uzębienia zapewniając niezwykle precyzyjne czyszczenie. Prędkość obrotów szczoteczki sonicznej może wynieść nawet 8000 obrotów na minutę.

Zalety szczoteczki sonicznej

Niewątpliwą zaletą używania szczoteczki sonicznej jest, jak już wyżej wspomnieliśmy, bardzo dokładne czyszczenie zębów. Za jej pomocą jesteśmy w stanie dotrzeć nawet do zębów trzonowych oraz wszelkich zakamarków naszej jamy ustnej, gdzie tradycyjna szczoteczka by sobie zwyczajnie nie poradziła.

Ponadto należy wiedzieć, że za pomocą szczoteczki sonicznej jesteśmy w stanie zebrać nawet 6 razy więcej płytki nazębnej niż podczas tradycyjnego mycia zębów. 

Kolejną zaletą szczoteczki sonicznej jest usuwanie nieestetycznych przebarwień na zębach, czego nie osiągniemy za pomocą zwykłej szczoteczki. Warto też zainwestować w szczoteczkę soniczną, która posiada wbudowany we włosie węgiel aktywny. Minerał ten pomaga utrzymać właściwe pH w ustach, ma także właściwości antybakteryjne. 

Regularne używanie szczoteczki sonicznej pozwala także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust, a także zahamować proces demineralizacji szkliwa oraz recesji dziąseł. 

Należy również wspomnieć o tym, że szczoteczka soniczna posiada wbudowany mechanizm kontrolujący czas mycia zębów. Po upływie dwóch minut sygnalizuje ona osiągnięcie optymalnego czasu mycia.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że szczoteczkę soniczną mogą używać osoby noszące aparat ortodontyczny, implanty czy mostki. Jest ona całkowicie bezpieczna również dla dzieci. 

Mycie zębów szczoteczką soniczną jest zatem bardzo wygodne. Dzięki ergonomicznej profilowaniu oraz antypoślizgowej powierzchni idealnie leży ona w dłoni i nie trzeba wkładać wysiłku w szczotkowanie, gdyż większą część pracy robi za nas urządzenie.

Jaka pasta do szczoteczki sonicznej

Wybierając pastę do szczoteczki sonicznej należy kierować się przede wszystkim jej współczynnikiem ścieralności określanym literami RDA. Nie powinien on przekraczać wartości 220. Pasta może zawierać krzemionkę, lecz należy unikać past zawierających tlenek glinu czy węglan wapnia.

Ile kosztuje szczoteczka soniczna

 Ceny szczoteczek sonicznych wahają się od 150 zł w przypadku prostych modeli do 300 zł, jeśli zależy nam na wysokiej jakości sprzęcie renomowanej marki. Taka szczoteczka to świetny pomysł na praktyczny prezent dla każdego. Choć jest to dużo większy wydatek niż zakup tradycyjnej szczoteczki manualnej, warto zainwestować w to urządzenie, by cieszyć się idealną higieną jamy ustnej. Jeśli aktualnie brakuje nam środków na zakup szczoteczki sonicznej, pomocna może okazać się niewielka pożyczka w kwocie 200-300 zł, którą wygodnie spłacimy zaraz po otrzymaniu pensji na konto.

Codzienna higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna, aby zachować zdrowy i piękny uśmiech. Z pomocą szczoteczki sonicznej zadanie to będzie dużo łatwiejsze i wygodniejsze, a efekt w postaci pozbawionych płytki nazębnej zębów oraz świeżego oddechu - szybko zauważalny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE