Reklama

Co można a czego nie można sprzedawać w internecie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Co można a czego nie można sprzedawać w internecie? - Zdjęcie główne

foto Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Działania sprzedażowe w internecie mogą być naprawdę bardzo lukratywne. Przede wszystkim z tego względu, że w ten sposób ma się dostęp do szerszego grona odbiorców, którzy mogą być zainteresowani naszym produktem. W internecie mogą sprzedawać nie tylko posiadacze sklepów, ale również osoby chcące się pozbyć zalegających na strychu rzeczy różnego typu. Dlaczego warto prowadzić sklepy internetowe? Czy potrzebujesz własnej platformy, aby sprzedawać w internecie? Co możesz, a czego nie możesz sprzedawać przez internet? I przede wszystkim gdzie zacząć swoją przygodę ze sprzedażą internetową?

Dlaczego warto sprzedawać przez internet?

Jest wiele zalet w sprzedaży internetowej i w posiadaniu własnego sklepu internetowego. Przede wszystkim nie jesteś uzależniony od tego w jakim miejscu znajduje się twój sklep, czy jest widoczny dla ludzi, czy łatwo do niego trafić i czy w jego niedalekiej obecności nie ma innego, być może większego sklepu oferującego te same lub podobne produkty. Sklep stacjonarny musi mieć dobrą lokalizację i w zasadzie jest od niej uzależniony. Natomiast w sklepach internetowych liczy się przede wszystkim to, aby były one dostępne w sieci. Handel online jest w tym przypadku znacznie prostszy. 

Ponadto sprzedaż internetowa jest bardziej opłacalna. O co w tym chodzi? Po prostu trafisz do większej ilości potencjalnych klientów, którzy autentycznie będą zainteresowani produktami, które znajdą się w twoim sklepie. Posiadacze tradycyjnego sklepu muszą liczyć się z tym, że niektórzy ludzie, którzy będą wchodzili do ich przybytku, tak naprawdę nie będzie wiedziała, co się w nim znajduje. A to zmniejsza szanse na udaną transakcję. 

Kolejną zaletą sprzedaży w internecie jest to, że możesz proponować również produkty cyfrowe, które po zakupie lądują na e-mailu. Pliki takie, jak kursy, ebooki, webinary czy ćwiczenia - tego nie sprzedaż stacjonarnie, ponieważ nie jest to fizyczny produkt. Ale w internecie aż roi się od sklepów, które sprzedają właśnie takie produkty cyfrowe, które działają na laptopach czy urządzeniach mobilnych.

Czy potrzebujesz własny sklep internetowy aby sprzedawać online?

Czy aby sprzedaż towarów była możliwa to potrzebujesz własnego sklepu online, własnej platformy na której będziesz przedstawiał własne produkty? Z pewnością taki sklep ci się przyda, ale jeżeli chcesz sprzedać rzeczy zalegające w szafie to wcale go nie potrzebujesz. Możesz je wystawić na mediach społecznościowych czy na platformach sprzedażowych. W takich miejscach znajdziesz też nowych klientów wtedy, gdy tak czy siak będziesz posiadać własną platformę. 

Sprzedaż online - co możesz sprzedawać?

Jeżeli chodzi o to co sprzedawać online, to dróg jest wiele. Oczywistą kwestią, jest kwestia popularności danych produktów. Więcej zarobisz, jeśli proponujesz swoim klientom takie rzeczy, jak sprzęt sportowy na zimę czy niedrogie obuwie i odzież sezonową. Ale popularnymi produktami nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale również w sklepie online będą pamiątki, produkty okolicznościowe (przebrania na halloween, prezenty czy fajerwerki) czy też znicze i sztuczne kwiaty. Równie dobrze możesz proponować w swoim sklepie artykuły wakacyjne takie, jak walizki, sprzęt do sportów wodnych czy też ręczniki. Te wszystkie produkty świetnie się sprzedają. A nie wolno zapominać również o klasykach: dobrej jakości kosmetykach, produktach biurowych takich, jak pióra, długopisy czy notatniki czy też o różnorodnej elektronice na każdą kieszeń.

Czy są jakieś rzeczy, których sprzedawać przez internet nie możesz?

A czego nie można sprzedawać przez Internet? Czy takie rzeczy w ogóle istnieją? Oczywiście. Jak wszędzie, tak też w internecie nie można sprzedawać wszystkiego, są pewne restrykcje. Jak każdy może się z pewnością domyśleć, nielegalna jest sprzedaż jakichkolwiek narkotyków i substancji psychoaktywnych. Na niektórych portalach nie można również sprzedawać kryptowalut, automatów do gier, broni palnej a także amunicji do niej. Zakazana jest na nich sprzedaż dowodów rejestracyjnych oraz innego rodzaju dokumentów, a także dostępu do kont, na których przypisana jest subskrypcja do gier. Nie można także sprzedawać kart prepaid i kart gwarancyjnych.

Gdzie warto zacząć swoją przygodę z internetową sprzedażą?

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę ze sprzedażą online, to warto abyś zastanowił się nad tym, gdzie chcesz wystawiać swoje produkty. Czy chcesz mieć własny sklep, własną stronę internetową? A może wolisz media społecznościowe różnego typu? Możesz też zdecydować się na platformę, która da ci dostęp do dużej bazy klientów już na początku? Postaw na swój wybór i po prostu zacznij. Z pewnością jest to lepsze niż czekanie na idealny moment.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE