Reklama

Punkt widokowy w powiecie kolbuszowskim. Gdzie się znajduje? [ZDJĘCIA - WIDEO - MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PO GODZINACH Znajdujemy się na wzgórzu Złota Góra (250 m n.p.m.) w Ostrowach Tuszowskich (gmina Cmolas, powiat kolbuszowski). Naszym oczom ukazują się widoki na Puszczę Sandomierską. Wśród drzew widać wieżę kościoła w Ostrowach Tuszowskich.

Przy dobrej widoczności możemy zobaczyć Elektrownię Połaniec, na tle wieży kościoła - Łysogóry (najwyższe pasmo Gór Świętokrzyskich). Na Złotą Górę w Ostrowach Tuszowskich możemy dojść również ścieżką przyrodniczą „Po złoto na górę”. Jest to pętla o długości 5,5 km, na której posadowiono dziewięć tablic informacyjnych.

Ścieżka zaczyna się przy szkole, wznosi na najwyższe wzniesienie w okolicy zwane Złotą Górą i zbiega do wsi pod Sanktuarium. Najciekawszym miejscem ścieżki jest punkt widokowy na Złotej Górze, gdzie wzniesiono wiatę, palenisko oraz umieszczono swoisty kierunkowskaz z odległościami do Tatr, Gór Świętokrzyskich i innych miejsc.

Góry i krzyż

Z tego miejsca rozciąga się rozległa panorama dawnej Puszczy Sandomierskiej a przy sprzyjających warunkach pogodowych widać stąd Łysogóry i Święty Krzyż.  Szczegółowe informacje nt. Ścieżki Przyrodniczej można uzyskać w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy