Reklama

Reklama

Kolbuszowa chce swojego węzła na autostradzie A4

Opublikowano: czw, 22 kwi 2021 06:20
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kolbuszowa chce swojego węzła na autostradzie A4 - Zdjęcie główne

Czy dojdzei do budowy zjadu z autostrady na Kolbuszową? | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP zwrócił się do Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego, aby urząd marszałkowski nie zapomniał o drodze wojewódzkiej relacji Kolbuszowa - Sędziszów Małopolski, która wymaga remontu oraz o budowę zjazdu z autostrady, właśnie dla Kolbuszowej.

Reklama

Również Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej mówił o drodze wojewódzkiej w kierunku Sędziszowa Małopolskiego, która wymaga pilnego remontu.

ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie dwóch samochodów w Kopciach

Wspomniał także o budowie zjazdu z autostrady A4 w Czarnej Sędziszowskiej, w okolicach wiaduktu. To nie pierwszy pomysł na ułatwienie kierowcom dojazdu do A4. Kilka lat temu pisaliśmy o planach powstania wjazdu na autostradę bezpośrednio z drogi wojewódzkiej relacji Kolbuszowa - Sędziszów Małopolski. Tzw. ślimak miał powstać w okolicy wiaduktu w Czarnej Sędziszowskiej. Ostatecznie do realizacji tego pomysłu nie doszło, a kierowcy wciąż muszą korzystać z węzła, do którego trzeba dojechać zatłoczoną DK9 lub wąską drogą powiatową.

- To miejsce jest idealne do tego, bo krzyżuje się w postaci wiaduktu droga wojewódzka z autostradą

- podkreślił Jan Zuba, mówiąc o przyszłościowym "węźle Kolbuszowa". 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (11)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  MArek

  Popieram przecież jak wjeżdżam w Kolbuszową tirem to kabiną już wyjeżdżam a tył dopiero wjeżdża, bo objechać można ale tak zmyślnie pokierowano że musisz przez kolbuszową chociaż tam nie ma gdzie stanąć żeby bułką kupić.

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Krzychu

  Rzeczywiście wykorzystanie istniejącego zjazdu wydaje się być bardziej rozsądne i może posłużyć większym możliwościom wykorzystania i to tak naprawdę najwięcej Kolbuszowej. Przecież można byłoby to połączyć z obwodnicą Kolbuszowej i wreszcie wyprowadzić te tiry z miasta które nawet nie mają się gdzie tam zmieścić.

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Pablo

  Gdzie był poseł jak projektowano i budowano autostradę.

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Jjj

  Dodam jeszcze że Ropczyce mają dobry dojazd do autostrady. Konkretnie do węzła Dębica Wschód. Jest tam łącznik, który prowadzi do drogi krajowej oraz nowo wybudowany do drogi wojewódzkiej Dębica-mielec. Budując w Ostrowie tworzymy bezsensowny absurd, który wyprowadzi Roch w stronę Mielca na drogę którą już zjazd posiada ,,XD". Zapytam po co? PO CO??? By Pan Pupa z Panem Moskalem mogli się pochwalić? No nie róbmy sobie jaj. Mój głos co prawda nie ma znaczenia ale APELUJE do wojewody.... Zmieńcie decyzję!! Łącznik już jest. Brakuje tylko ,, ślimaka,,

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   awvb

   Dodatkowo Ropczyce już niedługo bedą miały swój zjadz w Ostrowie. To tylko pokazuje jak bardzo Kolbuszowa jest zacofana wzgledem innych miast o podobnej wielkości.

   • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Jjj

    Zjazd w Ostrowie będzie porażką

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   DDD

   Nie wiem kto tu mówi o Ostrowie Kolbuszowa chce mieć swój zjazd w czarnej i kropka co to kogo obchodzi czy to absurd. Fakt jest taki że zjazd już jest i można go świetnie wykorzystać z korzyścią dla naprawdę wielu miast o bardzo dużym potencjale jak np. Stalowa Wola która jest miastem typu Mielec.

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Afrodyta

  ...obydwa posty są bardzo sensowne dziekuje za poddanie myśli Burmistrzom powinni skorzystać z bardzo dobrych rozwiązań...

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Jjj

  Problem kolego jest taki że sama budowa takiej drogi wojewódzkiej nie mówiąc już o wykupie działek będzie kosztował znacznie więcej. Powiat ropczycko-sędziszowski planował budowę łącznika znacznie krótszego od drogi o której wspominasz a jego koszt mial wynosić ponad 70mln. Budowa samego zjazdu na istniejącą już drogę wojewódzką 987 wyniesie około 40mln. Prawo zezwala na zjazdy w takiej odległości. Zastanawia mnie jednak fakt dlaczego województwo zdecydowało się na budowę zjazdu w miejscowości Ostrów na drogę wojewódzką co prawda, lecz w tym miejscu jest ona bezsensowna. Lokalizacja w Czarnej jest szansą na rozwój Kolbuszowej a cały ruch przeniósł by się na dw987

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Patron

   Nie zgadzam się z tymi danymi pod zjazd i ślimak też trzeba wykupić teren i to nie 10 ar tyko min 3-4 ha bo w pasie ich zrobić się nie da a zjazdy dodatkowo poszerza pas który również trzeba będzie wykupić i to pod autostradę nie drogę wojewódzką. Koszt zjazdu w Niepołomicach 50mln plus przebudowa tej ścieżki rowerowej z Kolbuszowej na Sędziszów ok. 17 km koszt ok 5-6 mln za km to ok. 100 mln no oczywiście plus wykupić gruntów bo wszyscy wiemy jaki jest szer pas drogowy na Sędziszów. Koszt budowy nowej drogi wojewódzkiej od Mielca do Piątkowca II etap to 50 mln za ok 8 km z siecią elektryczną kanalizacyjną technologiczna chodnikiem pasem rowerowym zjadami i przebudowywanymi częściami drog powiatowych i gminnych. Dane są z GDDKIA, oraz Zarządu dróg wojewódzich. Proszę sobie sprawdzić i policzyć. Także koszt tego z sensownym dojazdem to 150 mln a 40 o którym kolega pisze.

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -2

  Patron

  Wystarczy popatrzeć na mapę żeby zobaczyć że istniejący zjazd jest wystarczający wystarczy tylko wy budować drogę wojewódzką na bazie tych powiatówek z rozdzieleniem w kierunku Przedbórz oraz obecna w kierunku do drogi mieleckiej w Kosowach i dalej w kierunku krajowej 9. Za pieniądze kolejnego zjazdu można wybudować drogę o bardzo wysokich parametrach z korzyścią dla większej liczby miast.