Reklama

Olimpiada w Tokio. Przygotowania oczami mieszkańca naszego powiatu [cz. II]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Olimpiada w Tokio. Przygotowania oczami mieszkańca naszego powiatu [cz. II] - Zdjęcie główne

Mieszkaniec naszego powiatu pamiętał o wywieszeniu polskiej flagi. | foto Archiwum prywatne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PO GODZINACH Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który pracuje obecnie przy projekcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Japonii. Naszym Czytelnikom opowiada o tym jak wyglądają przygotowania do olimpiady w Tokio.

Lesław Kapinos, mieszkaniec gminy Niwiska, jest inżynierem elektrykiem. Wcześniej pracował przy różnych międzynarodowych projektach, na różnych kontynentach. Nam opowiada o swojej wizycie w Tokio. 

- Wrócę jeszcze do kwarantanny z kwietnia 2021. Oczywiście dopadł mnie jetlag (zjawisko występujące podczas podróży przez różne strefy czasowe - przyp. red.). Jak wiadomo zaburzenie zegara biologicznego 7 h do tyłu. W tym czasie nie spałem prawie 2 tygodnie

- wspomina pan Lesław.

Posiłki w Japonii
Hotelowy posiłek

- W czasie kwarantanny miałem zapewniony bezpłatny posiłek 3 x dziennie,  zakwaterowanie, internet, tv, wymianę pościeli i ręczników codziennie, pranie x 3 odbierali w tygodniu włącznie z prasowaniem itd. Oczywiście były restrykcje z wychodzeniem z pokoju. Nie wolno było wychodzić przez tydzień nawet na korytarz. W drugim tygodniu to złagodzili i korytarz był w zasięgu

- dodaje mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego i opisuje dalej swój pobyt w Japonii: 

- Po kwarantannie przystąpiłem do realizacji pierwszego projektu tj. Igrzysk Olimpijskich. Praca polegała na współpracy z inżynierami z Japonii tj. zapewnienia zasiania elektrycznego na wypadek zaniku napięcia z głównej sieci elektrycznej 6,6 KV. Praca tutaj to około 30 h tygodniowo pn - pt.

Pan Lesław Japonii
Pan Lesław od kilku miesięcy przebywa w Japonii.

Mam zapewnione bezpłatne zakwaterowanie, diety itp. Studio 35 m kw. z pełnym wyposażeniem kuchni + balkon 10 m kw. w dobrej dzielnicy w Tokio też zapewnia pracodawca. Dzięki temu mogę się skupić wyłącznie na pracy. Jestem jedynym Polakiem jak do tej pory na IO jeżeli chodzi o projekt.  Oczywiście nie zapomniałem o patriotyzmie. Flaga naszego pięknego kraju cały czas powiewa z mojego balkonu załącznik laughing.

Sytuacja w Japonii często się zmienia. Do tej pory nocne kluby były otwarte 24/7. Puby otworzyli dopiero dwa tygodnie temu z limitem do godz 20.

Niebawem kolejna część opowieści mieszkańca naszego powiatu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy