Reklama

Olimpiada w Tokio. Przygotowania oczami mieszkańca naszego powiatu [cz. I]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Olimpiada w Tokio. Przygotowania oczami mieszkańca naszego powiatu [cz. I] - Zdjęcie główne

Lesław Kapinos mieszka na terenie gminy Niwiska. | foto Archiwum prywatne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PO GODZINACH Lesław Kapinos to mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który pracuje obecnie przy projekcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Japonii. Naszym Czytelnikom opowiada o tym jak wyglądają przygotowania do olimpiady w Tokio.

Mieszkaniec gminy Niwiska jest inżynierem elektrykiem. Wcześniej pracował przy różnych międzynarodowych projektach, na różnych kontynentach.

- Mieszkam ze swoją ukochaną małżonką Agnieszką i z dwoma pieskami na terenie powiatu kolbuszowskiego. Cieszymy się naszą czwórką wnucząt. Obecnie pracuję w firmie brytyjskiej, która jest odpowiedzialna za zasilanie elektryczne całej olimpiady i paraolimpiady

- mówi pan Lesław. Poniżej pierwsza z jego relacji, zaczynając od tego, jak wyglądał przyjazd do Japonii.

 

- Zacznę od początku, czyli od ubiegłego roku, kiedy miała odbyć się olimpiada i paraolimpiada. W 2020 otrzymałem wizę pracy na okres roku. Jak wszystkim wiadomo, zawody zostały przeniesione z powodu pandemii koronawirusa na ten rok. 

W tym roku po odnowieniu wizy pracy przyleciałem do Japonii w kwietniu. Mój lot z Jasionki - Warszawy - Frankfurtu- Tokio trwał około 17 godzin. Procedura na lotnisku Tokyo-Haneda trwała długo w moim przypadku około 3 godzin za nim przekroczyłem granicę. Wypełniałem dużo różnych formularzy. Musiałem ściągnąć kilka aplikacji, aby wiedzieli, gdzie jestem i jaki jest stan mojego zdrowia.

Oczywiście test pcr musiał być negatywny. Test w Japonii jest bezbolesny. Mało inwazyjny, pobierany ze śliny. W porównaniu z tym w Polsce, który jest bardzo bolesny, jak było to w moim przypadku (penetracja nosa i gardła).

Test na koronawirusa
Test na Covid-19

Kwarantanna w hotelu trwała 14 dni.  Liczyła się od następnego dnia po przylocie, czyli prawie 15 dni. Testy poprzez ślinę były robione co 3 dni. Na drugi dzień po przylocie przeżyłem pierwsze w życiu silne trzęsienie ziemi, które miało magnitudę 6,6. Mój hotel bujał się jak kołyska.

Hotel w Japonii
Hotel, w którym mieszka pan Lesław.

Po kwarantannie mogłem rozpocząć realizowanie projektu olimpiady i paraolimpiady. Wkrótce napiszę ponownie.
Lesław Kapinos

 

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 zorganizowane zostaną między 23 lipca a 8 sierpnia w stolicy Japonii.
Gospodarz igrzysk został wybrany 7 września 2013 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy