Reklama

Kolbuszowa sprzed lat - dawne zdjęcia miasta nad Nilem [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: pon, 7 mar 2022 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PO GODZINACH Kolbuszowska biblioteka dzieli się z naszymi Czytelnikami swoimi wyjątkowymi zbiorami. Na naszych łamach tygodnika Korso Kolbuszowskie oraz na naszym portalu będziemy publikować zdjęcia, które przeniosą nas do miasta nad Nilem sprzed lat.

Fotografie wykonał Karol Grodecki. To nauczyciel, historyk, kolekcjoner, który urodził się w Kolbuszowej i przez całe swoje życie był związany z miastem nad Nilem. 

- Był pasjonatem filatelistyki i numizmatyki oraz zapalonym fotografikiem dokumentującym wygląd swojego ukochanego miasta i okolicy, wydarzenia rodzinne i szkolne

- tak o Karolu Grodeckim pisał Andrzej Jagodziński, dyrektor kolbuszowskiej biblioteki w Roczniku Kolbuszowskim. 

Z części materiałów zgromadzonych przez Karola Grodeckiego i przekazanych przez jego rodzinę Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Kolbuszowej został utworzony specjalny zbiór o nazwie "Ze zbiorów Karola Grodeckiego". W jego skład wchodzi m.in. ponad dwa tysiące fotografii. Część z nich będziemy publikować w tym wpisie, aktualizując wiadomość.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy