Reklama

Kolbuszowa sprzed lat. Dawne zdjęcia miasta nad Nilem [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PO GODZINACH Kolbuszowska biblioteka dzieli się z naszymi Czytelnikami kolejnymi, wyjątkowymi zdjęciami ze swoich zbiorów. Publikujemy kolejne fotografie, które przenoszą nas do miasta nad Nilem sprzed lat.

Fotografie wykonał Karol Grodecki. To nauczyciel, historyk, kolekcjoner, który urodził się w Kolbuszowej i przez całe swoje życie był związany z miastem nad Nilem. 

- Był pasjonatem filatelistyki i numizmatyki oraz zapalonym fotografikiem dokumentującym wygląd swojego ukochanego miasta i okolicy, wydarzenia rodzinne i szkolne

- tak o Karolu Grodeckim pisał Andrzej Jagodziński, wieloletni dyrektor kolbuszowskiej biblioteki w Roczniku Kolbuszowskim. 

Z części materiałów zgromadzonych przez Karola Grodeckiego i przekazanych przez jego rodzinę Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Kolbuszowej został utworzony specjalny zbiór o nazwie "Ze zbiorów Karola Grodeckiego". W jego skład wchodzi m.in. ponad dwa tysiące fotografii. 

W zbiorach kolbuszowskiej biblioteki znajdziemy też zdjęcia innych autorów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy