Reklama

Koncert kolęd w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: śr, 26 sty 2022 19:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA W niedzielę w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej rozbrzmiały kolędy. Na scenie zaprezentowały się zespoły oraz wokaliści z Kolbuszowej Górnej, Kolbuszowej, Zarębek, Kosów, Majdanu Królewskiego, Weryni i Lipnicy.

Koncert zorganizowano z niedzielę (23 stycznia) w Kolbuszowej. To już kolejna edycja wspólnego kolędowania, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń MDK w Kolbuszowej. Koncert poprowadziła Izabela Karkut, organistka z parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. 

Schola z Kolbuszowej Górnej

Na scenie debiutował zespół wokalno-instrumentalny "Dekalog" prowadzony przez Ryszarda Kurdę z parafii  Matki Bożej Wspomożenia Wiernych z Kolbuszowej Górnej. Młodym artystkom kibicował ks. Stanisław Krasoń, proboszcz parafii, który na żywo oglądał występ.

Natalia Kubiś Mroszczyk

Na scenie MDK wystąpiła także młoda wokalista Natalia Kubiś Mroszczyk, która bierze udział w przeglądach muzycznych również poza granicami kraju. Utwory świąteczne w jej wykonaniu zadziwiają profesjonalną aranżacją. Jednen z nich wykonała ze swoją młodszą siostrą Kalinką. 

Studio wokalne MDK Kolbuszowa

Po nich wystąpiło studio wokalne Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej, prowadzone przez Katarzynę Liszcz-Starzec, mocno zdziesiątkowane przez kwarantannę.

Schola z Zarębek

W niedzielnym kolędowaniu wzięła także udział schola z parafii w Zarębkach, która już nie raz gościła na deskach MDK. Zespół prowadzi proboszcz Marek Prajsnar, który grał na gitarze. Razem ze scholą wystąpił akordeonista Michał Stochel.

Oaza z Majdanu Królewskiego

Po raz drugi podczas koncertu kolęd w MDK w Kolbuszowej gościła młodzież z parafii św. Bartłomieja w Majdanie Królewskim pod kierownictwem ks. Marka Krawczyka. Wokalistów wzmocnili instrumentaliści.

Schola z Kosów 

Kolędnicy z Kosów to następna debiutująca grupa pod opieką proboszcza Stanisława Orszaka. - Zgłosili się bardzo dobrze przygotowani, rzutem na taśmę dosłownie w ostatniej chwili - mówią organizatorzy koncertu. 

Schola z Lipnicy

Schola parafialna "Sikorki" z Lipnicy prowadzone przez proboszcza Piotra Setlaka wystąpiły z gitarzystą i wiolonczelistką. - Dziewczęta, lubią do nas przyjeżdżać, przez co jest nam ogromnie miło, bardzo przez te siedem lat wyrosły - stwierdzają organizatorzy wydarzenia. 

Grupa z Weryni

Po raz pierwszy kolędy i pastorałki zagrała i zaśpiewała  grupa z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, którą e od niedawna kieruje ks. Mariusz Uryniak. 

Chór Parafii pw. św. Brata Alberta

Na koniec usłyszeliśmy Chór z parafii pw. Św. Brata Alberta pod batutą Sylwii Rauch, który zaprezentował tradycyjne utwory świąteczne. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy