Reklama

Reklama

Trwa remont dworku Błotnickich w Dzikowcu. Inwestycja pochłonie prawie 4 miliony złotych

Opublikowano: pt, 23 mar 2018 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Bez względu na warunki pogodowe w Dzikowcu praca wre, a dawna posiadłość Błotnickich zyskuje nowe oblicze. Największa gminna inwestycja ma być gotowa już pod koniec września. Czy uda się dotrzymać tego terminu?

Reklama

Przetarg na rewaloryzację zabytkowego zespołu parkowo - dworskiego w Dzikowcu został ogłoszony w październiku. Remont wykonuje Firma Budowlana "REMBISZ" z Zielonki.

Wartość inwestycji to ponad 3,9 mln złotych. Na ten cel gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 mln 825 tys. złotych z Unii Europejskiej.

Remont i przebudowa dworu oraz sąsiadującej z nim oficyny idą pełną parą. - Pogoda nam sprzyja – mówią pracownicy, którzy uwijają się jak mrówki. Wiele już zostało zrobione, ale równie dużo prac jest jeszcze do wykonania. Wszystko wskazuje jednak na to, że termin zakończenia niemal czteromilionowej inwestycji zostanie dotrzymany.

- Zakończenie prac jest przewidziane na 30 września i tego się trzymamy. Dobrze, że zima była w tym roku wyjątkowo łaskawa i tak naprawdę trwała tylko dwa tygodnie, co nie opóźniło prac – informuje Józef Tęcza, zastępca wójta gminy. - Więźba dachowa oficyny jest zrobiona, przykryta blachą, są rynny, stropy, robi się instalacja elektryczna.

Optymistą jest także Ryszard Rembisz, właściciel firmy, która wygrała przetarg na wykonanie prac. – Oczywiście, dotrzymamy terminu. Nie ma innej możliwości – śmieje się inwestor, który jest wyraźnie zadowolony z postępów tej inwestycji.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    najlik

    A może przy okazji by tak zrobić kosmetykę grobów Błotnickich na cmentarzu bo są zaniedbane.