Reklama

Święto Policji 2022. Tak obchodzili uroczystość kolbuszowscy policjanci [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Czwartek (21 lipca) był szczególnym dniem dla kolbuszowskich policjantów. Uroczystości z okazji Święta Policji odbyły się w budynku dawnej synagogi w Kolbuszowej. - To święto wszystkich funkcjonariuszy, którzy każdego dnia są gotowi zaryzykować swoje bezpieczeństwo, aby dawać bezpieczeństwo innym - mówił nadkom. Adam Mielnicki, komendant.

Uroczystość miała miejsce w budynku dawnej synagogi, a nie jak to bywało w latach ubiegłych - na placu komendy. Zgromadzonych funkcjonariuszy, ich rodziny oraz przybyłych gości przywitał nadkom. Adam Mielnicki, Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej.

Szef kolbuszowskich policjantów w swoim przemówieniu podkreślał, że ich najważniejszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu.

- To służba i obowiązek chronienia wartości najwyższych - życia, zdrowia i mienia. Nasza obecność w miejscach publicznych, rzetelne i profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych, powodują wzrost poziomu poczucia bezpieczeństwa. Pragnę podkreślić, że na tym właśnie najbardziej nam zależy. Na bezpieczeństwie wszystkich mieszkańców powiatu kolbuszowskiego - nadmienił.

Komendant Mielnicki mówił również, że policyjna służba wymaga wielu poświęceń i wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka.

- Święto Policji, to dla nas, policjantów, czas refleksji. To święto, w którym uświadamiamy sobie, że zawód, który podjęliśmy, nie jest zwykłym zawodem, lecz służbą i misją. Nasza służba wymaga wrażliwości na ludzką krzywdę i jednocześnie wytrwałości, aby pomimo nawału obowiązków służbowych i codziennych problemów, znaleźć w sobie siłę, by móc pomagać innym. Służba w policji wymaga wielu poświęceń, niejednokrotnie tych najważniejszych. Służba wymaga od nas przede wszystkim wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka. Nie ma jednak nic cenniejszego w naszym zawodzie, niż wdzięczność ludzi, dla których podjęliśmy się tej zaszczytnej służby

- zaznaczył i podsumował:

- Święto Policji, to święto wszystkich funkcjonariuszy, którzy każdego dnia są gotowi zaryzykować swoje bezpieczeństwo, aby dawać bezpieczeństwo innym.

Zachęcamy do obejrzenia naszej drugiej galerii zdjęć. Tym razem z wręczania awansów i medali dla wyróżnionych w tym dniu funkcjonariuszy. Więcej o tym przeczytasz w artykule: Święto Policji 2022. Awanse i odznaczenia dla kolbuszowskich policjantów [ZDJĘCIA - LISTA NAZWISK]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE