Reklama

Boże Ciało 2022. Procesja z Parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Tłumnie było również dzisiaj (czwartek, 16 czerwca) na procesji, która wyszła z kościoła pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Wierni przeszli ulicami miasta.

Po mszy świętej o godz. 9 ze świątyni wyruszono do czterech ołtarzy. Te znajdowały się: przy ul. Obrońców Pokoju, przy krzyży przed szpitalem, a kolejne dwa przy ulicy Krzaklewskiego.

Po dotarciu do ostatniego z nich ks. Jan Pępek, proboszcz parafii, podziękował za wzięcie udział w procesji i wszyscy wspólnie wyruszyli do kościoła, aby zakończyć czwartkowe uroczystości. 

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Święto Ciała i Krwi Pańskiej) jest to święto nakazane, ruchome, które wypada 60 dni po Wielkanocy. Wypada w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej pomiędzy 21 maja, a 24 czerwca.

Święto, początkowo w diecezji Liège zostało ustanowione w 1246 roku po widzeniach św. Julianny z Cornillon. Już w 1252 roku uroczystość była obchodzona w Niemczech. Pierwsza procesja w Polsce przeszła ulicami Krakowa w 1320 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy