Reklama

Zmarła Waleria Pogoda. Była najstarszą mieszkanką gminy Niwiska

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI W czwartek (5 maja) po południu zmarła Waleria Pogoda z Huciny (gmina Niwiska) - wdowa po Władysławie Pogodzie, skrzypku ludowym. W lipcu świętowałaby 103 urodziny.

Waleria Pogoda urodziła się 4 lipca 1919 roku. W wieku 26 lat (23 czerwca 1945 roku) wzięła ślub z Władysławem Pogodą. Ślub odbył się w Niemczech, bo właśnie tam para pracowała przez kilka lat.

Władysław Pogoda został zesłany do Niemiec, do pracy, po łapance w 1940 roku w Kolbuszowej. Został zmuszony opuścić kraj i 7 lat przebywał poza granicami ojczyzny. Ciężko pracował w gospodarstwie we wsi Aach.

Po dwóch latach, po jego staraniach, przyjechała do Niemiec z Polski Waleria Sukiennik, rodem z Trzęsówki, którą już wtedy darzył sympatią. Przeżyli wspólnie ponad 73 lata w zgodnym, trwałym i kochającym małżeństwie.

Władysław Pogoda, zmarł 20 czerwca 2018 roku, w wieku w wieku 98 lat. Razem doczekali się 5 dzieci, 13 wnucząt, 24 prawnucząt oraz 4 praprawnucząt.

Pogrzeb Walerii Pogody odbędzie się w sobotę (7 maja) w kościele pw. Serca Jezusowego w Kosowach. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz. 14.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy