Reklama

Jubileusz 110 lat istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej coraz bliżej [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za niespełna tydzień (11 czerwca) odbędą się obchody 110-lecia kolbuszowskiego liceum ogólnokształcącego mieszczącego się przy ul. Jana Pawła II. Wydarzenie to jest okazją do przygotowania

Uroczystości zaplanowano na dwa dni. W piątek (10 czerwca) otwarta zostanie wystawa okolicznościowa. Fotografie przeniosą nas do różnych lat. Zdjęcia będą pochodzić ze zbiorów pedagogów, m.in. Adama Kozubala, nauczyciela wychowania fizycznego w LO w Kolbuszowej oraz uczniów, którzy przesłali zdjęcia, odpowiadając tym samym na prośbę organizatorów obchodów. 

Również w piątek w klasach zaplanowano także mniej formalne spotkania. 

Główne uroczystości odbędą się w sobotę (11 czerwca). Po nabożeństwie w kolbuszowskiej kolegiacie wszyscy uroczyście przemaszerują do budynku liceum. Tam o godz. 11.30 rozpocznie się gala, a następnie będzie można zwiedzić szkołę.

Program uroczystości

Piątek (10 czerwca) - spotkania okołojubileuszowe 

  • godz. 15 - odwiedzenie grobów zmarłych nauczycieli, koleżanek, kolegów (dla chętnych, w asyście uczniów liceum)
  • godz. 15.30 - 20 - otwarcie wystawy okolicznościowej oraz spotkania w klasach (mniej formalne)
 

Sobota (11 czerwca) - główne obchody jubileuszu 110-lecia

  • godz. 9 - złożenie kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli
  • godz. 9.30 - msza św. w kolegiacie w Kolbuszowej
  • godz. 11 - przemarsz do liceum
  • godz. 11.30 - uroczysta gala w hali widowiskowo-sportowej przy LO w Kolbuszowej
  • godz. 12.30 - zwiedzanie szkoły i okolicznościowej wystawy
  • godz. 13 - spotkania absolwentów w klasach 
 

Przypomnijmy, że huczne obchody 100-lecia Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej odbyły się 2 czerwca 2012 roku. O godz. 10 sprzed budynku LO uczestnicy jubileuszu przemaszerowali w uroczystym pochodzie do kolegiaty, gdzie miała miejsce pierwsza część uroczystości. Pochód otwierała Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kolbuszowej pod batutą Aleksandry Niezgody.

Uroczystemu nabożeństwu przewodniczył bp Edward Białogłowski w asyście dziekana dekanatu kolbuszowskiego ks. Kazimierza Osaka i proboszcza parafii ks. Lucjana Szumierza oraz ok. 20 kapłanów – absolwentów kolbuszowskiego liceum.

Następnie na placu przed budynkiem szkoły postawiono warty honorowe. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uroczyście odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą 100-lecie Gimnazjum i Liceum w Kolbuszowej. Z kolei obok wejścia do budynku szkoły ustawiono popiersie Janka Bytnara, patrona LO.


Fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

Część oficjalną na hali widowiskowo-sportowej rozpoczęła ówczesna dyrektor Krystyna Zembrowska. Część artystyczną przygotowali uczniowie liceum: Agnieszka Magda, Katarzyna Jóźwik, Justyna Wołowiec, Paweł Grabiec, Bartłomiej Fryc, Dawid Kolański, Agnieszka Wójcicka, Karolina Futyma, Karolina Ryczek Gorzkowicz, Rafał Kwiaśnik, Kamila Pyra, Trętowicz, Ilona Biesiadecka, Zofia Wesołowska i Kinga Opalińska, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Wandy Jasińskiej.

Tę część obchodów jubileuszu zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki specjalnie ułożonej na tę okazję przez Eugeniusza Janczyka, nieżyjącego już absolwenta LO w Kolbuszowej.

Uczestnicy zjazdu mogli zwiedzić wystawę prac malarskich absolwenta Wilhelma Hrycyszyna, odszukać swoje zdjęcie na tablach wiszących w holu szkoły, a także wejść do sal lekcyjnych, w których kiedyś mieli lekcje. W holu szkoły uczestnicy zostawiali wpisy w księdze pamiątkowej [ZOBACZ WPISY].

O godz. 19. rozpoczął się bal absolwentów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy