Reklama

Zmarł Antoni Kaczmarczyk z Kolbuszowej. Był lekarzem internistą. Pogrzeb odbędzie się w niedzielę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI W wieku 89 lat zmarł Antoni Kaczmarczyk. Przez dziesiątki lat leczył mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Pogrzeb doktora odbędzie się w niedzielę (13 listopada).

Antoni Kaczmarczyk urodził się 19 maja 1933 roku w Makowie Podhalańskim (woj. małopolskie). W latach 1963 - 1969 studiował na Akademii Medycznej w Krakowie. Po egzaminie zdanym 6 czerwca 1969 roku uzyskał tytuł lekarza. Pracował w kolbuszowskim szpitalu, ale też i w przychodniach działających na terenie powiatu kolbuszowskiego. 

Zmarł w piątek (11 listopada) nad ranem. Pogrzeb Antoniego Kaczmarczyka odbędzie się w niedzielę (13 listopada) w kolbuszowskiej kolegiacie. Rozpoczęcie mszy świętej żałobnej o godz. 13. Ciało doktora spocznie na cmentarzu parafialnym. 

- Był niezwykle skromnym człowiekiem. Życzliwym dla pacjentów, do których miał dużo cierpliwości

- tak zmarłego lekarza wspomina doktor Lucyna Wojtaszek. 

- Doktor Kaczmarczyk był pogodną osobą. Zawsze się uśmiechał. Nawet w sytuacjach trudnych ten uśmiech nie znikał mu z twarzy. Był to także bardzo dobrym nauczycielem, o czym przekonałam się, kiedy zaraz po studiach, w 1985 roku, zaczęłam pracować w szpitalu w Kolbuszowej. Mam bardzo dobre wspomnienia związane z panem doktorem. Szkoda, że odszedł, ale niestety taka kolej rzeczy

- dodaje nasza rozmówczyni. 

Przed przejściem na emeryturę doktor Kaczmarczyk pracował w Przychodni Rejonowej nr 1 w Kolbuszowej. 

- Nie miałem z panem doktorem za wiele kontaktu. To, co mogę o nim powiedzieć, to to, że był solidnym człowiekiem, na którego zawsze można było liczyć

- mówi Zbigniew Strzelczyk, dyrektor Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Kolbuszowej.


Pogrzeb doktora Antoniego Kaczmarczyka odbędzie się 13 listopada. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy