Andrzej Grabiec urodził się 23 marca 1921 roku w domu rodzinnym w Siedlance, jako syn Józefa i Józefy Zielińskiej. Od najmłodszych lat, jako najstarsze dziecko z kilkorga rodzeństwa musiał wykonywać ciężkie prace w gospodarstwie domowym i jednocześnie uczęszczał do istniejącej już we wsi szkoły podstawowej.
Po wybuchu II wojny światowej w obawie przed wywózką na roboty do Niemiec lub obozu koncentracyjnego pracował w Mielcu przy budowie koszar, strzelnicy i innych obiektów przeznaczonych dla wojska niemieckiego.
Po wojnie zgłosił się do pracy w nowo powołanej gminie z siedzibą w Niwiskach, w dziale księgowości podatkowej i jednocześnie aktywnie działał w istniejącym już Kółku Rolniczym, pomagając prowadzić dokumentację administracyjną. Podobną funkcję pełnił w założonej w Siedlance jednostce OSP.
Kiedy zlikwidowano gminy i utworzono Gminne Rady Narodowe został przeniesiony do pracy w Siedlance, a po kilku latach oddelegowany do Urzędu Skarbowego w Kolbuszowej. Po kolejnych zmianach w tej instytucji rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego
W życiu osobistym spełnił się w ponad 60-letnim małżeństwie z Józefą z domu Grabiec, z którą przez całe życie pracowali na roli. Jako ojciec sześciorga dzieci wkładał całe swoje siły w wychowanie, wykształcenie i przekazanie im ponadczasowych wartości moralnych.
Andrzej Grabiec był najstarszym mieszkańcem powiatu kolbuszowskiego. Zmarł w środę (5 lipca). Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek (7 lipca) w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kosowach o godz. 15.
Następnie jego ciało spocznie na cmentarzu parafialnym w Kosowach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.