Wojciech Krzaklewski był wieloletnim przewodniczącym Komisji Wydziałowej NSZZ "Solidarność" na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH, wieloletnim członkiem Komisji Uczelnianej NSZZ "Solidarność AGH oraz członkiem Zarządu Regionu Małopolska NSZZ "Solidarność".
Urodził się 19 listopada 1946 roku w miejscowości Ulanów (woj. podkarpackie). Ukończył studia w 1969 roku na Wydziale Leśnym Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie. Po ukończeniu studiów w latach 1969-1970 odbył staż w Tatrzańskim Parku Narodowym.
Wojciech Krzaklewski zmarł 15 kwietnia. (fot. historia.agh.edu.pl)
Był autorem i współautorem ponad 170 opracowań poświęconych rekultywacji i ochronie środowiska, w tym 90 oryginalnych prac twórczych.
Wojciech Krzaklewski był synem Stanisława Krzaklewskiego (ur. 1910 - zm.1974) - jego praca społeczna koncentrowała się głównie na polu organizowała służby zdrowia w całym powiecie kolbuszowskim. Ponadto organizował konsultacje zawodowe dla kierowników punktów felczerskich. W dużej mierze z jego inicjatywy powstał w Kolbuszowej szpital, którego był wieloletnim dyrektorem.
Końcem 2023 roku zmarła także Barbara Frączek, z domu Krzaklewska. Była siostrą Śp. Wojciecha Krzaklewskiego. Byłą lekarką, a także posłanką na Sejm RP I i III kadencji.
Barbara Frączek z domu Krzaklewska urodziła się 3 grudnia 1941 we Lwowie. Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie w 1965, specjalizując się w okulistyce. Zmarła w niedzielę (24 grudnia). O jej śmierci pisaliśmy w artykule: Nie żyje była posłanka Barbara Frączek z domu Krzaklewska. Pogrzeb lekarki odbędzie się w Kolbuszowej
Barbara Frączek oraz Wojciech Krzaklewski byli także rodzeństwem Mariana Krzaklewskiego
Marian Krzaklewski (ur. 23 sierpnia 1950 w Kolbuszowej) – polski polityk, inżynier metalurg, działacz związkowy, w latach 1991–2002 przewodniczący NSZZ „Solidarność”, założyciel i lider AWS, poseł na Sejm III kadencji. Kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2000.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.