Reklama

Druhowie OSP z wyższymi emeryturami? Posłowie byli 'za'

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Z archiwum

Druhowie OSP z wyższymi emeryturami? Posłowie byli 'za' - Zdjęcie główne

Ustawa o OSP coraz bliżej finału. Sejm przegłosował ustawę jednogłośnie, teraz pora na Senat. | foto Z archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z KRAJU W czwartek (2 grudnia) Sejm jednogłośnie przyjął ustawę o Ochotniczych Strażach Pożarnych, która zakłada m.in. dodatek do emerytur dla druhów OSP. Teraz ustawa trafi do Senatu. Co to oznacza dla druhów powiatu kolbuszowskiego?

W zeszłym tygodniu sejm jednogłośnie przyjął ustawę o OSP, teraz trafi ona do Senatu. Jest duża szansa, że ustawa wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku. Jest to świetna wiadomość dla druhów z powiatu kolbuszowskiego.

Przypomnijmy, że ustawa o Ochotniczych Strażach Pożarnych przewiduje dodatek do emerytur w wysokości 200 złotych dla strażaków-ochotników, którzy (w przypadku mężczyzn) przez co najmniej 25 lat oraz (w przypadku kobiet) przez minimum 20 lat, brali czynny udział w akcjach i działaniach ratowniczych

Nowa ustawa to nie tylko dodatek emerytalny. To także wprowadzenie legitymacji dla strażaka ochotnika, dzięki którym druhowie będą mogli korzystać ze zniżek. Ustawa reguluje również kwestie odszkodowań dla strażaków OSP oraz ich rodzin. Chodzi tutaj głównie o doznanie urazu lub śmierci ratownika OSP, bądź straty w mieniu podczas udziału w działaniach ratowniczych. Wzmocniona zostania również ochrona prawna druhów. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Wyższe emerytury dla druhów z ochotniczych straży pożarnych

Za przyjęciem ustawy zagłosowało 437 posłów, wstrzymała się od głosu jedynie jedna osoba. W najbliższych tygodniach ustawa trafi do Senatu. Jest więc duża szansa, że wejdzie ona w życie od nowego roku.

W powiecie kolbuszowskim działa w sumie 55 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym 17 z nich włączonych jest w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy