Reklama

Ogromne podwyżki prądu i gazu zatwierdzone. Sprawdź o ile więcej zapłacisz

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Freepik

Ogromne podwyżki prądu i gazu zatwierdzone. Sprawdź o ile więcej zapłacisz - Zdjęcie główne

Gigantyczne podwyżki prądu zatwierdzone. | foto Freepik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z KRAJU Od stycznia rachunki za prąd wzrosną średnio o 24 procent. Gaz zdrożeje natomiast o około 40 procent. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy na sprzedaż energii dla czterech tzw. sprzedawców z urzędu oraz pięciu największych spółek dystrybucyjnych - czytamy w komunikacie.

- W wyniku zatwierdzenia nowych taryfy na obrót (sprzedaż) energią elektryczną odbiorcy w grupie G11, dla których sprzedawcą z urzędu są firmy Enea, Energa, PGE i Tauron, zapłacą za energię ok. 17 złotych netto miesięcznie więcej (37 proc.). Natomiast wzrost stawek dystrybucji dla tych odbiorców wyniesie średnio 9 proc. - nominalnie część dystrybucyjna rachunku w grupie G11 może wzrosnąć od 3,70 zł do 4,50 zł netto miesięcznie 

- czytamy w komunikacie Urzędu Regulacji Energetyki. 

Zmiana stawek przyjęta przez URE oznacza, że od nowego roku łączny średni wzrost rachunku statystycznego gospodarstwa domowego rozliczanego kompleksowo (sprzedaż i dystrybucja w grupie G11) wyniesie około 24 procent w stosunku do roku 2021, co oznacza wzrost o około 21 złotych netto miesięcznie. 

Urząd Regulacji Energetycznej tłumaczy podwyżki wysokimi cenami zakupu hurtowego oraz wzrostem stawek za emisję CO2 na poziomie unijnym. 

Jak podaje Business Insider, podwyżki cen za gaz mają wynieść natomiast nawet 40 procent dla odbiorców, którzy używają tego surowca do ogrzewania domów. Dla odbiorców, którzy używają gazu np. w kuchenkach czy piecykach, podwyżka ma wynieść około 10 procent. 

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy