Reklama

Nowe urządzenia na bramkach odcinkowego pomiaru prędkości w Kolbuszowej Górnej. Co to takiego?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Nowe urządzenia na bramkach odcinkowego pomiaru prędkości w Kolbuszowej Górnej. Co to takiego? - Zdjęcie główne

Nowe urządzenia zamontowano na bramkach odcinkowego pomiaru prędkości w Kolbuszowej Górnej. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kilka dni temu kierowcy napotkali na utrudnienia na drodze krajowej nr 9. Spowodowane były one pracami związanymi z montażem nowych urządzeń na bramkach, tuż przy kamerach rejestrujących wjazd i wyjazd kierowców na monitorowany odcinek "dziewiątki". - Co to za nowości się pojawiły? Czy kierowcy nie powinni o czymś widzieć? - dopytywał nasz Czytelnik.

Jak wyjaśnia Monika Niżniak, rzecznik prasowy Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego, zamontowane zostały dodatkowe urządzenia doświetlające, które działają na podczerwień.

- Dzięki nim, szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych oraz w porze nocnej, wykonywane zdjęcie będą jeszcze lepszej rozdzielności

- wyjaśnia nasza rozmówczyni. Co za tym idzie, identyfikacja wizerunku kierowcy popełniającego wykroczenie będzie łatwiejsza. 

 

W 2020 roku przy pomocy urządzeń rejestrujących przejazd na odcinku DK9 w Kolbuszowej Górnej zarejestrowano 5,8 tys. przekroczeń dozwolonej prędkości. Z kolei przez pierwsze półrocze 2021 roku odcinkowy zarejestrował 2,2 tys. wykroczeń. Daje to średnio 366 wykroczeń na miesiąc i około 11/12 wykroczeń dziennie.

Przypomnijmy, że w przyszłym roku odcinek objęty pomiarem prędkości wyznaczony zostanie na krajowej "dziewiątce" w Nowej Dębie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy