Reklama

Zwiększyć bezpieczeństwo i przestawić jeden ze znaków w Woli Raniżowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Posłuszny

Zwiększyć bezpieczeństwo i przestawić jeden ze znaków w Woli Raniżowskiej  - Zdjęcie główne

Jeden z mieszkańców Woli Raniżowskiej zwraca uwagę na konieczność przestawienia znaku "teren zabudowany". | foto Bartosz Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkaniec Woli Raniżowskiej zwraca uwagę na konieczność przestawienia znaku informującego o wjeździe w teren zabudowany. Wszystko dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Chodzi o drogę powiatową we wsi. Nasz Czytelnik wskazuje, że bezpieczeństwo na drogach to priorytet. W tej sprawie wystosował on pismo do Rady Gminy w Raniżowie, które zostało przekazane do Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej.  - Problem dotyczy drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej, na odcinku pomiędzy mostem na potoku Olszówka a Lipnicą - wyjaśnia mężczyzna. 

 

Mieszkaniec Woli Raniżowskiej zauważa, że znak "teren zabudowany" umiejscowiony jest przy moście i nie obejmuje swoim zakresem domostw od mostu w stronę Lipnicy. Jest to odcinek około 300 metrów, bez chodnika, gdzie mieszkają rodziny z dziećmi. - Często też z tej drogi korzystają osoby uprawiające nordic walking - wskazuje nasz Czytelnik. 

Zdaniem mieszkańca wsi przeniesienie znaku "teren zabudowany" za znak z nazwą miejscowości zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. - Bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców to podstawa funkcjonowania państwa. Proszę o interwencję w tej sprawie - zaznacza. 

Mężczyzna wskazuje także potrzebę ustawienia znaku ostrzegającego o zwierzętach gospodarskich. Podkreśla, że w okresie letnim rolnicy często prowadzą swoje krowy wzdłuż drogi powiatowej. Taki znak zdaniem Czytelnika zwróciłby uwagę kierowców, którzy zachowaliby szczególną ostrożność na tym odcinku.  

Mieszkaniec dodaje także, że przy drodze należałoby wykonać chodnik oraz zabezpieczyć rowy przed osuwaniem się ziemi. Chodnik ten zdaniem mieszkańca powinien powstać na odcinku około 300 metrów. 

W odpowiedzi na pismo mieszkańca Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej zaznaczył, że ewentualne budowy chodników przy drogach powiatowych opierają się na rozpatrzeniu wniosków wójtów. Jeżeli chodzi o znak "teren zabudowany", sprawą miała zająć się Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Czy i jakie zmiany nastąpią na drogach powiatowych? O tym postaramy się napisać w przyszłym numerze naszego tygodnika. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy