Reklama

Zuzanna o listopadzie w kolbuszowskim LO

Opublikowano: wt, 17 gru 2019 07:58
Autor:

Zuzanna o listopadzie w kolbuszowskim LO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zobaczcie, co wyszło spod piór młodzieży z kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara. Uczniowie, biorący udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Alinę Ziętek-Salwik, dzielą się z nami informacjami o najważniejszych wydarzeniach z życia społeczności szkolnej.

**
W piątek, 8 listopada, w liceum rozpoczęta została akcja pn. "Misja opatrunek dla Zambii". Celem akcji jest zbiórka materiałów opatrunkowych, które pragniemy przekazać jako pomoc dla Szpitala im. kard. Kozłowieckiego w Lusace i misyjnego szpitala w Katondwe w Zambii.

***
W piątek poprzedzający Dzień Niepodległości odbyły się szkole obchody tego święta. Uczniowie z klasy pierwszej z okazji upamiętnienia tego wydarzenia przygotowali uroczystą akademię. Natomiast 13 listopada, w czasie najdłuższej przerwy, na szkolnym korytarzu można było usłyszeć recytacje i  pieśni patriotycznych  w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

***
Opera Królewska z Warszawy wystawiła 10 listopada w Podkarpackiej Filharmonii w Rzeszowie spektakl "Widma" (na podstawie "Dziadów" cz. II muzykę skomponował S. Moniuszko). Dla większości była to pierwsza możliwość przeżycia  spektaklu  muzycznego, jakim jest opera.

***
W piątek, 15 listopada, w ramach realizacji projektu pn. "Ze sztuką na ty" sponsorowanego przez Regionalną Fundację Rozwoju "Serce", 15 uczniów naszego liceum miało możliwość uczestniczenia w koncercie symfonicznym w Filharmonii Podkarpackiej.

***
29 i 30 listopada odbyła się świąteczna zbiórka żywności w Kolbuszowej. Nad tą akcją czuwa jak co roku Regionalna Fundacja Rozwoju Serce, która zaprosiła nas do współpracy. Sprawne przeprowadzenie akcji możliwe jest dzięki wolontariuszom, którzy pełnią dyżury w wybranych sklepach i zachęcają kupujących, aby zechcieli podzielić się z potrzebującymi.

***
Szlachetna Paczka to piękna inicjatywa, którą podjęła nasza społeczność szkolna. Uczniowie i wychowawcy wszystkich klas włączyli się w tym roku do akcji i wspólnie przygotowujemy prezenty dla potrzebujących.

***
W piątek, 29 listopada, grupa uczniów uczestnicząca w warsztatach dziennikarskich i oraz uczniowie z grupy humanistycznej wzięli udział w lekcji w kinie. W czasie prelekcji usłyszeli o zagrożeniach wynikających z manipulacji w mediach i oglądnęli film "Krąg".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    naczelny konfident

    pali papieroski z sewerynem na dlugich przerwach :)