Reklama

Reklama

Zewnętrzne siłownie być może powstaną w Kolbuszowej i dwóch przyległych sołectwach

Opublikowano: pon, 19 mar 2018 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Kolbuszowej Górnej, Kolbuszowej Dolnej i w Kolbuszowej - właśnie w tych miejscowościach miałyby powstać Otwarte Strefy Aktywności.

OSA to ogólnodostępne, wielofunkcyjne, plenerowe miejsca rekreacji, sportu i odpoczynku, z których mogą korzystać całe rodziny. Ich budowę wspiera finansowo Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Do 15 lutego gminy, powiaty, stowarzyszenia i fundacje mogły składać wnioski o dotację takich obiektów. W tym gronie znalazła się także gmina Kolbuszowa.

- Złożyliśmy wniosek na trzy strefy: dwie małe strefy w Kolbuszowej Górnej, jako uzupełnienie infrastruktury, która w tym roku powstanie (mowa o boisku wielofunkcyjnym - przyp.red.) oraz w Kolbuszowej Dolnej przy budynku wielofunkcyjnym. Natomiast duża OSA to plac zabaw przy ulicy Bora Komorowskiego w Kolbuszowej. Aktualnie jest on w stanie dość przestarzałym - wyjaśnił na ostatniej sesji (22 lutego) Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Na małych OSA-ch (wariant podstawowy) pojawi się siłownia zewnętrzna oraz miejsce relaksu (a w tym: minimum cztery ławki, plenerowe urządzenia do gier, np. stół do ping-ponga, trampolina). Duża OSA (wariant rozszerzony) to także, oprócz wymienionych elementów, plac zabaw o charakterze sprawnościowym oraz ogrodzenie.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.