Reklama

Zarządca drogi krajowej nr 9 znalazł częściowe rozwiązanie problemu zalewania ulicy Tarnobrzeskiej

Opublikowano:
Autor:

Zarządca drogi krajowej nr 9 znalazł częściowe rozwiązanie problemu zalewania ulicy Tarnobrzeskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przypomnijmy, problem zalewania ul. Tarnobrzeskiej w Majdanie Królewskim, a więc odcinka drogi krajowej nr 9, powtarza się od lat. Po większym deszczu ulica zmienia się w wielką kałużę i konieczna jest interwencja strażaków.

Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, powodem powstawania kałuży jest zbyt duża zlewnia wody wpływająca do kratki na DK9.  - Niestety, nie jest to zlewnia tylko i wyłącznie drogi krajowej. Jeżeli kratka zbierałaby wodę tylko z DK9, nie byłoby problemu. Dodatkowo jest to najniższe miejsce ograniczone krawężnikiem i wysepką - powiedział nam jeszcze w sierpniu Bartosz Wysocki, przedstawiciel GDDKiA. Dodał, że Generalna Dyrekcja wystąpi do wójta gminy Majdan Królewski o wspólne rozwiązanie problemu. Czy od sierpnia coś w tej sprawie ruszyło?

 

 
Okazuje się, że zarządca drogi podjął pierwsze kroki w sprawie poprawy sytuacji na krajowej "dziewiątce". - Wystąpiliśmy do wójta gminy Majdan Królewski o spotkanie. Takie spotkanie odbyło się 25 sierpnia. Niestety nie było na nim przedstawiciela gminy Majdan Królewski - poinformował nas Bartosz Wysocki z GDDKiA. - Na spotkaniu stwierdzono drożność kratek ściekowych i kolektora kanalizacji aż do jego wylotu. Potwierdzono także, że do kanalizacji DK9 podłączone są place i drogi gminne - wyjaśnił i dodał, że w ramach częściowej poprawy sytuacji na DK9 w przyszłym roku zostanie zamontowana dodatkowa kratka ściekowa obok już istniejących, aby umożliwić szybszy odpływ wody z jezdni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE