Reklama

Reklama

Zaleje nas fala protestów: medycy, rolnicy, budżetówka i inni już się szykują

Opublikowano: 8 sierpnia 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: News4Media

Zaleje nas fala protestów: medycy, rolnicy, budżetówka i inni już się szykują - Zdjęcie główne

Protesty przejść mają przez całą Polskę. | foto News4Media

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przez Polskę przetoczy się wkrótce fala protestów, sparaliżować cały kraj chcą nie tylko rolnicy, którzy już organizują strajki ostrzegawcze.

W środę rolnicy manifestowali, czekając na przybycie premiera Mateusza Morawieckiego. Protest polegał na blokowaniu drogi krajowej nr 12 w miejscowości Rękoraj na odcinku między Piotrkowem Trybunalskim i Serockiem. W akcji brali udział rolnicy z transparentami (m.in. z hasłami: "Wojna o wieś" i "Politycy niszczą polską wieś") oraz kilkadziesiąt ciągników. Następnego dnia protestujący przenieśli się kilkaset metrów dalej na rondo, na którym krzyżują się drogi krajowe nr 12 i nr 91 oraz droga ekspresowa S8.

ZOBACZ TAKŻE: 

Protest rolników. Przejechali ulicami Kolbuszowej tamując ruch [FOTO, VODEO]

Manifestacja pielęgniarek przed szpitalem w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Ratownicy medyczni strajkują. - Mamy dosyć rządowych bajek! - krzyczą [ZDJĘCIA]

Rolnicy chcą rozszerzyć swoją akcję protestacyjną na całą Polskę.

- Żarty się skończyły. Planujemy paraliż całego kraju

– zapowiedział  lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Protestujący swoimi działaniami chcą pokazać swoje niezadowolenie wobec polityki rolnej prowadzonej przez rząd. Przekonywali, że w ten sposób chcą zwrócić uwagę na problemy producentów żywności, w tym głównie trzody chlewnej.

Medycy zapowiadają wielki protest

Pracownicy ochrony zdrowia w całej Polsce zapowiedzieli protest. 11 września do Warszawy zjadą się wszyscy przedstawiciele zawodów medycznych.

Biały personel domaga się:

 • wzrostu nakładów na system opieki zdrowotnej do wysokości 8 proc. PKB,
 • zwiększenia wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia do poziomów średnich w krajach UE,
 • zwiększenia liczby finansowanych świadczeń dla pacjentów oraz poprawę dostępności świadczeń dla pacjenta,
 • podwyższenia jakości świadczeń dla pacjentów,
 • zwiększenia liczby pracowników pracujących w systemie ochrony zdrowia do poziomów średnich w krajach UE.

 

Wielka manifestacja to nie wszystko. Większy problem jest z ratownikami medycznymi, którzy w całej Polsce składają wypowiedzenia lub przedstawiają zwolnienia lekarskie.

- Tak wygląda 145 wypowiedzeń złożonych przez ratowników medycznych z WSPR w Białymstoku. Lawina przetacza się przez całą Polskę. To naprawdę niebezpieczna sytuacja. Czy ktoś to w końcu zauważy?

- pyta Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych

Protest pracowników sądownictwa i prokuratury

Dość już mają również pracownicy sądownictwa i prokuratury, którzy protestowali przed gmachem Kancelarii Premiera. Jak podaje serwis money.pl, przed budynkiem KPRM stanęła też dwumetrowa lodowa rzeźba Temidy, która topiła się w słońcu. Figura – jak mówili manifestujący - symbolizuje planowane zamrożenie płac i jego skutki.

Pracownicy ZUS zablokują wypłacanie emerytur?

Swoje warunki stawiają również pracownicy ZUS, którzy mówią o strajku, a to z kolei może sprawić, że nie będzie miał kto wypłacać świadczeń emerytom i rencistom. Związkowcy z ZUS mają listę 12 żądań, a kierownictwo instytucji już odpowiada, że wszystkich spełnić nie może.

- Informujemy, iż w przypadku niespełnienia powyższych żądań po upływie 14 dni od dnia rozpoczęcia sporu zbiorowego, ZZP ZUS zastrzega prawo do zorganizowania strajku, w tym strajku ostrzegawczego

– to tylko fragment pisma, jakie działające w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych związki zawodowe wysłały do prezes tej instytucji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -2

  Eryk

  no to widać kto rządzi !!!! sobie i swoim znajomkom koryciarze podnosza uposażenie o 60 procent , a pozostali maja pracować na nierobów !!!! Jeden wielki skandal !!!!!!!!!!

  • miesiąc temu | ocena +6 / -2

   biadolenie

   POwiedz swojemu szefowi zeby też ci dal ... w czym masz problem ??? Rozumiem że ci z opozycji POdwyżek nie przyjmą chociaż głosowali za .

   • miesiąc temu | ocena +2 / -0

    As

    Mniej tvpis proponuje

 • miesiąc temu | ocena +3 / -1

  Robol

  A jak zaprotestuje zwykły robol który pracuje za dwa tysiące na rękę komu ma się poskarżyć do kogo iść prosić kiedy wszyscy mają go w przysłowiowej d.......

  • miesiąc temu | ocena +8 / -3

   Docent

   To pani w szkole nie mówiła ci żeby się uczyć ??? Za najniższą krajową to każdy głupi może robić .

   • miesiąc temu | ocena +3 / -0

    Robol

    Nie wystarczy się tylko uczyć żeby mieć dużą pensję poza tym ja nikogo nie obrażam tylko daje taki przykład jak ktoś chce uczciwie pracować to właśnie za tyle albo na pełen zegar siedem dni w tygodniu kosztem rodziny !Ja akurat szkonczylem studia ale też nie mam cudów

    • miesiąc temu | ocena +4 / -3

     Biznesmen

     Ja skończyłem siedem klas i nie narzekam .Kupiłem w 91roku prywatyzowany przez Lewandowskiego zakład zatrudniający 116 pracownikow za 9 tys USD . Ludzi zwolniłem , połowę maszyn sprzedałem .Zatrudniłem 19 osób za najnizsza płacę i dorabiałem się całkiem nieżle . po wejściu do UNI dostalem kase na moderniacje i zatrudnienie dodatkowych osób . Zatrudniłem kilku pracowników za minimalną place i biznes się kręci . W tamtym roku sprzedałem deweloperowi część działki za 900 tys. Dzięki ,,SOLIDARNOŚCI'' 9 tys USD pomnożyłem naprawdę duuuużo razy tak że nawet moje wnuki nie musza nic robić bo ludzie na nich pracują oczywiście za minimalną płacę . Wykształcenie jest niepotrzebne do sukcesu chociaż ja zatrudniam samych wykształconych do pracy fizycznej .Trzymam poziom .

     • miesiąc temu | ocena +2 / -0

      Robol

      Baju Baju ale masz fantazje

     • miesiąc temu | ocena +1 / -0

      Qwerty

      A w rzeczywistości jesteś szarym biedakiem. Dobre bajki piszesz. Proponuje napisać książkę.