Reklama

Podkarpacie: Ratownicy medyczni strajkują. - Mamy dosyć rządowych bajek! - krzyczą [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pod Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie przyjechali ratownicy medyczni z całego Podkarpacia. W ten sposób rozpoczynają Ogólnopolski Protest Ratowników Medycznych, walcząc o godziwą płacę. Wyrażają oni niezadowolenie z powodu zapisów ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia.

Po ciężkich czasach trzech fal epidemii koronawirusa ratownicy medyczni mają "dosyć"! Chcą podwyżek i poważnego traktowania ze strony rządzących. Stąd też pojawił się sprzeciw i protest.

CZYTAJ TAKŻE:

Do akcji protestacyjnej dołączyły podkarpackie środowiska ratowników medycznych. Przyjechali do Rzeszowa bardzo licznie, nawet z Tarnobrzega czy Sanoka. Połączył ich jeden cel - walka o wyżsżą płacę. Około setka ratowników protestowała od południa przed gmachem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Dokładnie 6 lat temu po raz pierwszy zostaliśmy zmuszeni do zrzeszenia się i wyjścia na ulicę. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, że nawiązaliśmy dialog z Ministerstwem Zdrowia, że ministerstwo zaczęło rozumieć problemy ratowników medycznych

- rozpoczął protest Łukasz Maraj, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego WSPR w Rzeszowie.

Wtedy to ratownicy wywalczyli coroczne dodatki po 400 zł.
 Dziś, jak mówił Maraj, nie wiadomo ile takiego dodatku dostaną w tym roku. Przewodniczący Związku wyraził obawy, czy jakikolwiek dodatek znajdzie się (...) CZYTAJ DALEJ - KIEDY ODBĘDĄ SIĘ KOLEJNE PROTESTY?>>

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy