Reklama

Manifestacja pielęgniarek przed szpitalem w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowskie pielęgniarki, w poniedziałek (7 czerwca), zorganizowały manifestację przed wejściem do szpitala w Kolbuszowej, w ten sposób wspierając ogólnopolską akcję strajkową.

Powodem dzisiejszego, ogólnopolskiego strajku ostrzegawczego jest tzw. ustawa Niedzielskiego. Mówi ona o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. 


ZOBACZ TAKŻE: Ogromny smród w Majdanie Królewskim. Co się tam stało? [ZDJĘCIA]


Według Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych nie gwarantuje ona stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych.

Zgodnie z przyjętym 18 maja tego roku przez Zarząd Krajowy OZZPiP harmonogramem działań w poniedziałek (7 czerwca) przeprowadzone zostaną:

  • strajki ostrzegawcze w szpitalach na terenie całej Polski – w pierwszej fali dwugodzinnych strajków ostrzegawczych weźmie udział ok. 40 szpitali, które osiągnęły ten etap sporu zbiorowego
  • akcje solidarnościowe i manifestacje pod szpitalami, w których nie można przeprowadzić procedury dwugodzinnego strajku ostrzegawczego
  • w gotowości do drugiej fali strajków ostrzegawczych jest kilkaset szpitali objętych zakresem działania OZZPiP, w których trwają procedury sporów zbiorowych
  • manifestacje w centralnych miejscach miast, m.in. w Rzeszowie.

Ponadto, do każdego wojewody przekazany zostanie list otwarty podpisany przez Region Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Okręgowe Izby Pielęgniarek i Położnych, działających na terenie województwa.

Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiego szpitala nie wyszedł do manifestujących pielęgniarek. Jak poinformowała przedstawicielka SP ZOZ-u, szef lecznicy przebywa aktualnie na urlopie.

Więcej informacji w najbliższym wydaniu papierowym Korso (nr 23 z 9 czerwca 2021)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy