Reklama

Zaleje ich krew czy woda?

Opublikowano:
Autor:

Zaleje ich krew czy woda? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rzeka Turka i okoliczne rowy obok niej w gminie nie wyglądają najlepiej. Na sesji (22 września) interwencję w tej sprawie podjął Jan Adamczyk, sołtys wsi.

Jak stwierdził gospodarz Mazurów, to, że rowy wokół rzeki po sokołowskiej stronie są wykoszone, a po raniżowskiej nie, jest niedopuszczalne. Stwarza to zagrożenie dla mieszkańców. Woda nie przepływa swobodnie, ale zbiera się w niewypielęgnowanych, zarośniętych kanałach. Na zebraniu rady gospodarz Mazurów dopytywał, czy nie dałoby się czegoś z tym fantem zrobić. Odpowiadał Władysław Grądziel, wójt gminy. – Myśmy próbowali dociec, gdzie jest problem. Problem jest finansowy. Stan rzeczy wygląda tak, że na terenie jednej gminy dokonano koszenia. Tam nie było podebrania tego rowu. Z tego, co mi mówił pracownik, to tylko zgarnięto trawę, żeby nie zalegała w korycie i poszerzono to koryto – poinformował samorządowców szef gminy. Jak dodał, to, że na terenie gminy sąsiedniej podjęte zostały prace, stanowi już pretekst do dociekania, czemu podobnych nie było na terenie Raniżowa. – Będzie to podstawa, żeby wystąpić do nich (Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, przyp. red.), że skoro wyczyścili na tym odcinku, to stworzą zagrożenie na naszym odcinku, no bo woda się zbierze, skumuluje na naszym – wyjaśnił wójt i dodał: – Najtrudniej jest znaleźć pieniądze drobne.

Więcej w 41 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE