Reklama

Z REGIONU. W Nowej Dębie zniknie straż miejska

Opublikowano:
Autor:

Z REGIONU. W Nowej Dębie zniknie straż miejska - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na ostatniej sesji rady miasta Nowa Dęba większość radnych zdecydowała o dalszych losach straży miejskiej. Osiem głosów (do pięciu) przyczyniło się do likwidacji tej jednostki. Za tą decyzją przemawiały wysokie koszty utrzymania strażników oraz słabe efekty pracy funkcjonariuszy.

Na sesji obecny był wicekomendant tarnobrzeskiej policji, który przedstawił opinię Komendanta Wojwódzkiego Policji w Rzeszowie. Wynikało z niej, że nie ma żadnych zastrzeżeń co do pracy nowodebskich funkcjonariuszy. Nadkomisarz Marek Pietrykowski wykazał, że w minionym roku podjęli oni 997 interwencji na terenie gminy. Dla porównania w tym samym czasie policja z tego miasta odnotowała 1225 interwencji.

W nowodębskiej Straży Miejskiej pracuje sześciu funkcjonariuszy. Od momentu uprawomocnienia się uchwały otrzymają trzymiesięczny okres wypowiedzenia oraz trzymiesięczną odprawę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE