Reklama

Z REGIONU. Jeździła na podwójnym gazie. Miała 3 promile alkoholu

Opublikowano:
Autor:

Z REGIONU. Jeździła na podwójnym gazie. Miała 3 promile alkoholu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Praca w policji zobowiązuje, nawet po służbie. Już nieraz pisaliśmy o takiej sytuacji, kiedy to funkcjonariusz interweniuje po zakończonym dyżurze. Podobnie było w tym przypadku, oficer dyżurny mieleckiej jednostki policji, wracając do domu, zatrzymał nietrzeźwą kierującą. 58-letnia kobieta, mając 3 promile alkoholu w organizmie, kierowała citroenem.

Policjantem jest się nie tylko w czasie pełnienia służby, ale także poza nią. Dowiódł tego oficer dyżurny, który wracając do domu po zakończonej służbie, zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Policjant jechał w kierunku Woli Mieleckiej za ciągiem pojazdów. Samochody jechały bardzo wolno. Po chwili na drodze tuż przed policjantem został tylko citroen, którego kierujący zjeżdżał raz do środka jezdni, raz na pobocze, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Nagle pojazd zatrzymał się w Podleszanach. Sytuację wykorzystał jadący za citroenem funkcjonariusz, który obserwując zachowanie kierowcy powiadomił już patrol policji. Następnie wysiadł ze swojego auta i podbiegł do citroena. Za kierownicą siedziała kobieta, która była pod wyraźnym wpływem alkoholu. Oficer dyżurny poczekał na przyjazd patrolu i przekazał kobietę w ręce funkcjonariuszy.

Za kierownicą citroena siedziała 58-letnia mieszkanka gminy Mielec. Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wskazało w jej organizmie 3 promile. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. 58-latka za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE