Reklama

Z PODKARPACIA. Burmistrz chce mniej religii w szkołach. Gmina wydaje na nią pół miliona złotych

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Burmistrz chce mniej religii w szkołach. Gmina wydaje na nią pół miliona złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jedna z gmina na Podkarpaciu szuka oszczędności w oświacie. Wszystko przez to, że w 2020 roku będą musieli do niej dołożyć cztery miliony złotych. Powód? Podwyżki dla nauczycieli oraz wzrost płacy minimalnej.

To jednak niejedyne przyczyny, przez które koszty utrzymania oświaty rosną. Z powodu reformy likwidującej gimnazja, gmina Ustrzyki Dolne ma mniejszą liczbę uczniów, a co za tym idzie - niższą subwencję oświatową. Burmistrz Bartosz Romowicz podstawiony jest praktycznie pod ścianą - musi znaleźć pieniądze na dofinansowanie szkół.

I te pieniądze chce znaleźć w postaci wynagrodzenia dla nauczyciel-katechetów. Dla Ustrzyk Dolnych rocznie jest to wydatek prawie 540 tysięcy złotych, przy założeniu 152 godzin lekcji religii w tygodniu we wszystkich szkołach i przedszkolach. Aby choć trochę odciążyć gminę, burmistrz chce...

   CZYTAJ WIĘCEJ >>  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE