Reklama

Z obrad sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego

Opublikowano: czw, 6 lip 2017 10:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek (29 czerwca), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej odbyła się XXX sesja Rady Powiatu w Kolbuszowej. Podczas tego posiedzenia radni podjęli kilka uchwał oraz wysłuchali informacji, dotyczących stanu środowiska na terenie naszego powiatu.

Informację o stanie środowiska na terenie powiatu kolbuszowskiego przedstawił Andrzej Adamski – kierownik Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Delegatura w Tarnobrzegu. Omówił on dość szczegółowo temat dotyczący jakości powietrza atmosferycznego w naszym powiecie, stanu wód powierzchniowych i podziemnych. Przedstawił również zagadnienie dotyczące monitoringu pól elektromagnetycznych na terenie powiatu. 

Ochrona środowiska 
Informację z zakresu funkcjonowania Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Przyrody za 2016 rok przedstawiła natomiast kierowniczka tego Wydziału Monika Wójcik-Nieznalska. Omówiła ona zadania wynikające z zakresu: ustawy o lasach, ustawy o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia, ustawy prawo łowieckie, ustawy o odpadach, ustawy o rybactwie śródlądowym, ustawy o ochronie przyrody, ustawy prawo geologiczne i górnicze, ustawy Prawo wodne oraz ustawy Prawo ochrony środowiska. 

Uchwały 
Podczas sesji radni podjęli uchwałę w sprawie określenia zadań powiatu, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przyjęli również raport o sytuacji ekonomiczno-finansowej za 2016 rok z prognozą na lata 2017-2019 SP ZOZ w Kolbuszowej.

Fot. 1
Informację o stanie środowiska na terenie powiatu kolbuszowskiego przedstawił Andrzej Adamski – kierownik Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Delegatura w Tarnobrzegu. Fot. B. Żarkowska 

Fot. 2
Informację z zakresu funkcjonowania Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Przyrody za 2016 rok przedstawiła kierowniczka tego Wydziału Monika Wójcik-Nieznalska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.