Reklama

Wystartował projekt "Wojownik Niezłomy" dla Terytorialsów

Opublikowano: sob, 13 cze 2020 11:52
Autor:

Wystartował projekt "Wojownik Niezłomy" dla Terytorialsów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 8 do 10 czerwca w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej odbyło się zgrupowanie żołnierzy WOT trenujących sporty walki. W zajęciach uczestniczyło blisko 30 żołnierzy – reprezentantów wszystkich brygad OT, których pasją i zamiłowaniem są sztuki walki.

- Wyłonienie sportowych liderów, trenerów i koordynatorów w sztukach walki, którzy swoje doświadczenie oraz umiejętności przekażą kolejnym żołnierzom to cel nowego projektu Wojsk Obrony Terytorialnej pod nazwą „Wojownik Niezłomny” – powiedział pomysłodawca projektu płk Konrad Korpowski, szef szkolenia w Dowództwie WOT.

W trakcie zajęć żołnierze doskonalili umiejętności z zakresu Kicboxingu (K1 oraz muay thai), MMA, boksu, brazylijskiego jui jitsu oraz zapasów.

 

Zgrupowanie to zainicjowało nowy projekt WOT pod nazwą „Wojownik Niezłomny”. Nazwa projektu nawiązuje do powojennych organizacji niepodległościowych skupiających w swoich szeregach polskich bohaterów – wojowników niezłomnej walki o niepodległość. To żołnierze polskiego podziemia, z którymi identyfikują się żołnierze WOT i wobec nich mają wielki dług wdzięczności.

 

- Ideą przedsięwzięcia jest rozpropagowanie i zachęcenie do rozwijania zamiłowania do sztuk walki wśród żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a także ich rozwój psychofizyczny. Walka wręcz hartuje żołnierski charakter  – powiedział podczas inauguracji projektu jego pomysłodawca płk Konrad Korpowski, szef szkolenia w Dowództwie WOT.

 

W ramach trzydniowego zgrupowania wyłonieni zostali sportowi liderzy, trenerzy i koordynatorzy, swoje doświadczenie oraz nabyte umiejętności wykorzystają oni w codziennej działalności na szkoleniach rotacyjnych, specjalistycznych i zajęciach programowych z zakresu walki wręcz w poszczególnych brygadach Obrony Terytorialnej.

 

Trenując sporty walki nieustannie obserwujemy lepszych od siebie. W mniejszym stopniu skupiamy się na emocjach i uczymy się kontrolować. Analizujemy każdy krok, bo dobrze wiemy, że tylko racjonalna analiza, poświęcenie i eliminowanie błędów przeistoczy porażki na sukcesy. Odnosi się to nie tylko do treningów, ale również do życia zawodowego i prywatnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE