reklama
reklama

Wypadkowe skrzyżowanie w Bukowcu. Sygnalizacja świetlna i pasy rozwiążą problem? - Można nad tym pomyśleć - uważa sołtys

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCINiespełna tydzień wystarczył, aby na skrzyżowaniu w Bukowcu (gm. Kolbuszowa) doszło do dwóch groźnych w skutkach wypadków samochodowych. Mieszkańcy obawiają się, że dojdzie do tragedii. Sołtys uważa, że dobrym rozwiązaniem będzie sygnalizacja świetlna. Co mówi starosta?
reklama

W ostatnim czasie na skrzyżowaniu w Bukowcu doszło do dwóch groźnych wypadków samochodowych. Okoliczności obu z nich były identyczne - wymuszenie pierwszeństwa. Na szczęście nie doszło do tragedii. Mimo to mieszkańcy obawiają się najgorszego.

reklama

Warto przypomnieć śmiertelny wypadek, który miał miejsce kilkadziesiąt metrów od feralnego skrzyżowania. W 2018 roku, w zderzeniu z samochodem ciężarowym, zginął kierowca cinquecento. Od tamtej pory był względny spokój w Bukowcu. Aż do marca 2023 roku.

reklama

Sołtys jest za sygnalizacją świetlną i przejściem dla pieszych

Na temat skrzyżowania i ostatnich wypadków na terenie sołectwa wypowiedziała się Grażyna Kołacz, sołtys wsi Bukowiec. Ta mówiła w rozmowie z nami, że ciężko stwierdzić, czy zdarzenia drogowe są nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, wynikiem nieuwagi kierowców, czy może wpływ na to ma zła organizacja ruchu drogowego.

reklama

Przedstawicielka wsi przyznała natomiast, że dobrym pomysłem byłoby zamontowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu i stworzenie dodatkowego przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej, bliżej samego skrzyżowania.

To zdaniem sołtys znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo. Kwestia przejścia była już poruszana m.in. na zebraniu wiejskim, ale inwestycja finalnie nie doszła do skutku. Kobieta zaznacza, że ruch w ostatnich latach znacznie się zwiększył, m.in. przez dojazd do autostrady.

- Można nad tym pomyśleć. Zawsze można zrobić coś, co w przyszłości poprawi bezpieczeństwo. Teraz jest wzmożony ruch, zarówno na wojewódzkiej, jak i powiatowej

- podsumowała Grażyna Kołacz.

Klaksony słychać non-stop

W podobnym tonie wypowiada się jedna z mieszkanek Bukowca, mieszkająca niedaleko feralnego skrzyżowania. W rozmowie z nami przyznała, że trąbienie słychać codziennie, bo ktoś nie ustępuje pierwszeństwa. Nieraz kierowcy mieli sporo szczęścia i w porę reagowali, unikając zderzenia.

reklama

- Takie sytuacje są na porządku dziennym. Nie ma dnia, żebym nie słyszała klaksonu. Tutaj naprawdę jest czasami niebezpiecznie. Nie wiem, co w głowie mają kierowcy. Mało kto na "stopie" się zatrzymuje. Sygnalizacja byłaby tutaj jak znalazł

- dodała mieszkanka wsi.

Starosta nie widzi problemu

Józef Kardyś, starosta kolbuszowski, w rozmowie z nami powiedział wprost, że tam nie ma możliwości poprawy bezpieczeństwa. Starosta jednocześnie uważa, że aktualnie nie ma powodu do niepokoju. Na koniec dodał, że martwić należałoby się w momencie, gdyby doszło do tragedii.

- Na ten moment wszystko jest w porządku. Żeby wypadków nie było, ludzie niestety muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego

- podsumował szef powiatu.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy mailowo Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Pytaliśmy o to, czy PZDW rozważa w najbliższej przyszłości zmianę organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu, czy jest w ogóle taka możliwość, czy wpływały w tej sprawie skargi, czy perspektywa założenia sygnalizacji świetlnej jest w ogóle realna oraz jakie czynności trzeba by podjąć, aby ona powstała? Na odpowiedź czekamy.

 

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama