Reklama

Tyle zarobił Józef Kardyś w ciągu 7 lat. Ile wynosiła pensja starosty powiatu kolbuszowskiego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Józef Kardyś funkcję starosty powiatu kolbuszowskiego pełni niemal nieprzerwanie od 2006 roku. Objął ją, mając 53 lata. Obecnie, już jako emeryt, wciąż organizacje pracę zarządu powiatu i starostwa powiatowego, oraz kieruje bieżącymi sprawami powiatu, a także reprezentuje go na zewnątrz. Jakie wynagrodzenie starosta kolbuszowski otrzymuje za swoją pracę?

Starostę powiatu wybierają radni powiatowi. Warunek - taka osoba musi mieć minimum 11 głosów poparcia na 19 radnych. Co ciekawe, Józef Kardyś nie musiał nawet startować w 2006 roku w wyborach samorządowych na radnego powiatowego. Ubiegał się wówczas o funkcję radnego sejmiku wojewódzkiego, ale mandatu nie uzyskał. Decyzją ówczesnej rady, został wybrany na stanowisko szefa powiatu kolbuszowskiego.

Od tego czasu Józef Kardyś funkcję starosty pełni niemal nieprzerwanie z dwudniową przerwą. Był jednak jeden wyjątek. W listopadzie 2018 ze względu na swój wiek i wypracowane lata, mógł przejść już na emeryturę. Aby jednak to się stało musiał, chociaż na jeden dzień zrezygnować z pracy, aby nie mieć ciągłości zatrudnienia. Zrobił to 15 listopada, a dwa dni później znowu został wybrany na starostę. W czasie tej krótkiej przerwy powiatem kierował Ryszard Sukiennik z Trzęsówki. 

Nabycie świadczeń emerytalnych wiązało się z odprawą, którą jak mówił starosta kilka lat temu, i tak musiałby kiedyś otrzymać. 

Ile obecnie zarabia starosta? W listopadzie 2021 roku radni powiatowi byli niemal jednogłośni wyrażając zgodę na podwyżkę pensji Józefa Kardysia. Za podwyżką z 10 445 zł a 19 500 zł miesięcznie (są to kwoty brutto) zagłosowało 15 obecnych na sesji radnych. Dwie osoby wstrzymały się od głosu - Marian Hopek i Lucjan Wilk. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy