Reklama

Reklama

Wybudowana na ul. 11 Listopada ścieżka rowerowa kończy się na dębie. Z takiego rozwiązania śmieją się internauci [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 26 wrz 2018 20:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina, która zleciła prace, odbija piłeczkę w kierunku starostwa.

Reklama

"Takie rzeczy tylko w Kolbuszowej, "Kolejny drogowy bubel" - piszą internauci, zwracając uwagę na dąb, który rośnie tuż przy zakończeniu traktu dla rowerzystów. - To drzewo miało już nawet namalowany sprejem numer, czyli musiało być przeznaczone do wycięcia. Dlaczego więc ktoś się rozmyślił? - zastanawia się nasz Czytelnik, który codziennie do pracy dojeżdża rowerem.

Zmiana planów

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, zdaje sobie sprawę z komentarzy, jakie pojawiły się w sprawie pozostawionego na wyremontowanej ulicy dębu. Jak wyjaśnia, gmina, która była inwestorem, po wykonaniu projektu wystąpiła do starostwa o decyzję na wycinkę m.in. tego drzewa.

- Starosta odmówił nam jednak wycięcia dębu - informuje włodarz gminy i wyjaśnia, że projektant musiał wówczas przeprojektować końcówkę ścieżki rowerowej. Mając do wyboru przekierowanie jej na chodnik lub na jezdnię, wybrał drugą z tych opcji. Zaprojektowany został zjazd na jezdnię. Trzeba pamiętać o tym, że rowerzystów także obowiązuje kodeks ruchu drogowego i powinni oni ustąpić pierwszeństwa, włączając się do ruchu - mówi burmistrz.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.