Reklama

Wsparcie rodzin w gminie Cmolas. Ile to kosztuje?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Wsparcie rodzin w gminie Cmolas. Ile to kosztuje? - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Bożena Kubik, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cmolasie, przedstawiła sprawozdanie za 2020 rok. Czego dotyczyło?

Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny za 2020 r. wraz z przedstawieniem potrzeb wynikających z realizacji ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej na terenie gminy Cmolas zostało przedstawione na Komisji Oświaty i Spraw Społecznych we wtorek, 27 kwietnia. Jego pełną treść możemy znaleźć na stronie internetowej cmolas.esesja.pl.

 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Cmolasie współpracował w ubiegłym roku z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Cmolasie, szkołami i ośrodkami zdrowia. Współpraca miała na celu wspieranie rodzin z terenu gminy Cmolas. Jak wskazuje sprawozdanie w rodzinach, które wymagały wsparcia, dominowały problemy związane z alkoholizmem, niepełnosprawnością czy bezrobociem.

 Podstawowym założeniem Gminnego Programu Wspierania Rodziny jest utworzenie spójnego systemu wsparcia dzieci oraz rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo - wychowawczych.

Do zadań własnych gminy należy m.in. współfinansowanie pobytu dziecka w rodzinie zastępczej. W 2020 roku jedno dziecko pozostawało w rodzinie zastępczej niezawodowej. Koszt realizacji tego zadania w 2020 roku wyniósł 3 787,20 zł.

 

W 2020 roku zatrudniono także asystenta rodziny. Jego wsparciem objęto sześć rodzin, w tym 13 dzieci z terenu cmolaskiej gminy. Do pracy z asystentem zobowiązana była przez sąd jedna rodzina. Wydano na ten cel łącznie 26 941 zł, w tym większość pieniędzy pochodziła z wkładu własnego gminy i GOPS-u. Pieniądze z dotacji, kwota 544 zł pochodziły z udziału w Programie Asystent Rodziny w 2020 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy