Reklama

Maria Krogulec Wolontariuszem Powiatu Kolbuszowskiego 2021 roku

Opublikowano: pt, 28 sty 2022 09:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Maria Krogulec z Kolbuszowej została laureatką konkursu powiatowego na Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2021 Roku. - Nikt z nas nie żyje tylko dla siebie, a pomoc drugiemu to tylko radość i szczęście – mówiła wzruszona laureatka.

Uroczyste wręczanie nagród nastąpiło podczas sesji Rady Powiatu w Kolbuszowej – 27 stycznia. Wśród nominowanych do tytułu Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego znalazły się następujące kandydatki:

  • Maria Krogulec - emerytowana nauczycielka angażująca się w pomoc charytatywną,
  • Lucyna Kwaśnik - prezes Akcji Katolickiej w Weryni oraz prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Werynia,
  • Renata Bomba - z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Kolbuszowej,
  • Magdalena Matejko z OSP w Raniżowie - organizuje zajęcia dla dzieci. 

ZOBACZ TAKŻE:

Kolbuszowa. Radny Paweł Michno apeluje o dokładny przegląd przewodów wentylacyjnych w blokach

Ostatecznie, decyzją kapituły konkursowej tytuł Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2021 otrzymała Maria Krogulec. Przez lata dbała o rozwój sprawności fizycznej uczniów, ale również promowała wolontariat wśród młodzieży i dorosłych.

- Organizowała także pomoc dla uczniów będących sierotami, pochodzących z rodzin wielodzietnych i dysfunkcyjnych. Przez rok przyjęła bezinteresownie pod swój dach uczennicę z niezamożnej rodziny - mówi Barbara Żarkowska z kolbuszowskiego starostwa. 

Maria Krogulec pełniła też funkcję przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kolbuszowej. Od 25 lat aktywnie uczestniczy w realizacji zadań Parafialnego Zespołu Caritas przy kolegiacie pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Była jedną z założycielek Katolickiej Grupy Pomocy Najuboższym Serce przy parafii w Weryni.

 - Pani Maria emanuje autentycznym ciepłem i otwartym sercem. Dobrymi uczynkami, nieraz drobnymi gestami sprawia, że niepostrzeżenie i cicho wnosi do czyjegoś życia radość i spokój. Jest na swój sposób osobą wyjątkową, a przy tym skromną i niezabiegającą o uznanie 

- mówiła Elżbieta Mikołajczyk, przewodnicząca kapituły konkursowej, o tegorocznej laureatce.

Po odebraniu statuetki głos zabrała Maria Krogulec.

- Miałam różne odczucia czy mam tu stanąć, czy nie. Wolontariusz przecież pracuje bez wyróżnień, bez zapłaty, bez laurów (...) Nikt z nas nie żyje tylko dla siebie, a pomoc drugiemu to tylko radość i szczęście (...)  Jak mi zdrowie posłuży nadal będę kontynuować tę pracę. Daje mi ona takiego powera do życia, do radości

- dodała.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy