Reklama

Wójt: Wieszają na nas psy

Opublikowano: ndz, 15 paź 2017 11:57
Autor:

Wójt: Wieszają na nas psy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Woda z sieci wodociągowej jest od piątku (6 października) zdatna do spożycia na terenie całej gminy Majdan Królewski. Emocje jednak jeszcze nie ostygły. Czy wiadomo, co było przyczyną skażenia wody?

Przypomnijmy, że decyzją z 25 września Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolbuszowej stwierdził niezdatność wody do spożycia z sieci wodociągu Huta Komorowska. Zobowiązał też Gminny Zakład Wodociągów Kanalizacji i Oczyszczania w Majdanie Królewskim do podjęcia działań naprawczych polegających na wyeliminowaniu mikrobiologicznego zanieczyszczenia wody. Po czterech dniach (w czwartek, 28 września) stwierdzono, że wodę mogą spożywać mieszkańcy wszystkich sołectw gminy z wyjątkiem Komorowa.

Problem "większego kalibru"
Temat poruszył na ostatniej sesji rady gminy (3 października) Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. - Jak większości wiadomo, mamy problemy z jakością wody. W tej chwili dysponuję sprawozdaniem z badań, które zostało wykonane przez akredytowane laboratorium pod nazwą Jars. Tam, gdzie ostatnio mieliśmy problemy, w czwartek 29 września o godz. 9.15 została pobrana próbka. Z tego badania wynika, że wszystkie parametry, które powinna mieć woda do picia, to ma spełnione. Dotyczy to Komorowa i jest to ostatni punkt, który nam sanepid zakwestionował - powiedział włodarz Majdanu Królewskiego. -  Z tego sprawozdania wynika, że tych przekroczeń nie ma. Póki co nie mogę jednak odwołać komunikatu, że woda w Komorowie jest zdatna lub niezdatna do picia. Żeby dać jakikolwiek komunikat, potrzebuję decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kolbuszowej, bo ani wójt, ani pani wójt, ani nikt z urzędu gminy nie decyduje o przydatności tej wody.

Więcej w 41 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  wiedza

  Ostatni Korso robi reklamę Wójtowi. Wszystko uzgodnione.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -2

  kierownik gzwiok

  a stanowisko kierownika wodociągów to jest tylko do przechodzenia na wysoko płatną emeryturę zero odpowiedzialności - taka to gmina

 • 4 lata temu | ocena +2 / -0

  wolf

  wilk you are the death man

 • 4 lata temu | ocena +7 / -5

  burak

  ojoj śmiać się czy płakać juz niedługo nie bedzie miał kto jeżdzic po tych drogach bo 99% młodych chce wyjechać z tej dziury a domy są warte tyle że w rzeszowie kawalerki do remontu nie kupi ale jest samochód służbowy jest zastepca i peło niepotrzebnych etatów ale jest dobrze.Ludzie przez wekennd pija skażoną wodę ale jest dobrze w samozachwyt łatw... Rozwiń

  • 4 lata temu | ocena +6 / -7

   :)

   Czy problem emigracji mlodych widzisz tylko w gminie Majdan czy w calym regione. Odpowiedz jest raczej prosta to nie jest problem gminy lecz calego kraju z ktorego uciekaja mlodzi bo nie widza tu perspektyw wiec szukasz winy tam gdzie nie trzeba. To po pierwsze . Co do rozrostu niepotzrebnych stanowisk sie zgadzam. Co do wody dajcie juz spokoj w ca... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +7 / -10

  ojoj

  Bardzo dobry gospodarz dba o gminę, wystarczy pojeździć i zobaczyć jak wyglada zadbana gmina: wszedzie dorgi zrobione, szkoly odremontowane, darmowy internet, . Zazdroszczę takiego gospodarza robi wszystko jak nalezy. Dziwią mnie Ci ktorzy najwiecej gadają a nie zdaja sobie sprawy.