Reklama

Wójt Raniżowa pojedzie z petycją do premiera. O co chodzi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Wójt Raniżowa pojedzie z petycją do premiera. O co chodzi?  - Zdjęcie główne

Wójt Władysław Grądziel wybiera się z petycją do Warszawy. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Raniżów nie dostała ani złotówki z ostatniego rozdania pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych. Wójt Władysław Grądziel zapewnia, że się nie podda i będzie interweniował u premiera Morawieckiego.

Z powiatu kolbuszowskiego dofinansowanie udało się pozyskać trzem samorządom. Kolejne dwie gminy znalazły się na liście rezerwowej (Niwiska i Majdan Królewski).


ZOBACZ TAKŻE: Zerwany dach i powalone drzewa. Nasi strażacy w akcji [ZDJĘCIA]

 

Pieniądze przeszły koło nosa gminę Dzikowiec. Samorząd starał się o przebudowę dwóch dróg gminnych: Mechowiec - Zagrody oraz Kopcie - Gutowiec. Oba zadania miały kosztować 758 tys. zł. 

Nie dla Raniżowa

Dofinansowanie na przebudowę dróg ominęło również Raniżów. Samorząd złożył wniosek na przebudowę dwóch traktów. Jak zaznacza wójt Władysław Grądziel, to już kolejny raz, gdy jego gmina została pominięta przy podziale rządowych pieniędzy. Wójt z mieszkańcami chce w tej sprawie złożyć petycję na ręce premiera Mateusza Morawieckiego. 

- Jak pokazały wybory, w naszej gminie poparcie dla opcji rządzącej było bardzo duże (na poziomie 76,17 proc.). Nie wiem, czy premier o tym wie, bo być może ktoś go wprowadza w błąd. Podejrzewamy kto, ale nie mogę podać nazwiska

- dodaje wójt Grądziel. 

Petycja do premiera

Nasz rozmówca dodaje, że na każdą odmowę dotacji pisał odwołania. Niestety bezskutecznie.

- Może jak premier zapozna się z naszą petycją i pozna realia, to wszystko odkręci i gmina dostanie pieniądze

- ma nadzieję szef raniżowskiego samorządu. 

A wtedy osoba, która nam bruździ, będzie się bardzo rumieniła z tego powodu

- dodaje wójt. 

Droga w Zielonce

Samorządowiec zaznacza, że jedna z dwóch dróg, która miała zostać wyremontowana dzięki rządowym funduszom, prowadzi do przysiółka Bąki w Zielonce.

- Bardzo zależało nam na tym, żeby została ona wykonana, ponieważ mieszka tam niepełnosprawna osoba, która podczas zabiegu w kolbuszowskim szpitalu została pozbawiona zdrowia. Niestety premier Morawiecki o tym nie wiedział, więc my mu to powiemy, kiedy pojedziemy do niego z petycją

- dodaje wójt Grądziel. Termin wizyty u szefa rządu nie został jeszcze ustalony.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy