Reklama

Powiat kolbuszowski. Są pieniądze na przebudowę dróg. Których?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Powiat kolbuszowski. Są pieniądze na przebudowę dróg. Których? - Zdjęcie główne

Prace mają ruszyć w tym roku. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 6,5 mln złotych dofinansowania otrzymały nasze samorządy na remont i budowę dróg. Gdzie i na co mają zostać wydane pieniądze?

Gminy i powiaty województwa podkarpackiego otrzymają 174,7 mln zł na remont i budowę nowych dróg. Pieniądze przyznano w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 

Na liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania znalazły się trzy złożone przez powiat kolbuszowski, gminę Kolbuszowa oraz gminę Cmolas. Kolejne dwa, gminy Niwiska i gminy Majdan Królewski trafiły na listę rezerwową. O dofinansowaniu w tym rozdaniu muszą natomiast zapomnieć gminy Dzikowiec i Raniżów. 

Pewne reguły

Poseł Zbigniew Chmielowiec z Kolbuszowej zaznacza, że wniosków na całe Podkarpacie złożonych było bardzo dużo. Przy ich ocenie pod uwagę brano różne kryteria, jak np. skomunikowanie drogi z innymi traktami. Niestety nie wszystkim naszym samorządom udało się pieniądze otrzymać.

- Tu obowiązują pewne reguły. To nie jest tak, że wniosek zostanie oceniony pozytywnie, bo ktoś ma takie widzimisię

- mówi parlamentarzysta. 

Oni dostali

Za otrzymane miliony powiat, wspólnie z gminą Majdan Królewski, ma wykonać remont drogi powiatowej w Komorowie. Mowa o odcinku od Ostrów Baranowskich do skrzyżowania z drogą w kierunku miejscowego stadionu. Droga w kierunku krajowej "dziewiątki" zostanie przesunięta w stronę lasu, a po jej prawej stronie powstanie asfaltowa ścieżka. 

Ponad 900 tys. zł otrzymała z kolei gmina Kolbuszowa. Przebudowa ulicy Handlowej ma ruszyć jeszcze w tym roku. Natomiast gminie Cmolas przyznano pieniądze na remont dwóch odcinków drogi w Porębach Dymarskich o łącznej długości ponad 5 km. Dofinansowanie wynosi ok. 700 tys. zł.

 

Przyznane pieniądze: 

Powiat kolbuszowski - na przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej relacji Mielec - Rzochów - Przyłęk - Ostrowy Tuszowskie - Podtrąba w Komorowie
Wartość projektu - 7 010 024,59 zł
Dofinansowanie - 4 907 017,00 zł
Wkład własny -  2 103 007,59 zł
Wartość dofinansowania - 70 proc.     

Gmina Cmolas - na remont drogi gminnej Hadykówka - Poręby Dymarskie - Leśnictwo w Porębach Dymarskich 
Wartość projektu - 1163 341,57 zł
Dofinansowanie - 698 004 zł
Wkład własny - 465 337,57 zł
Wartość dofinansowania - 60 proc.

Gmina Kolbuszowa - na przebudowę ulicy Handlowej w Kolbuszowej
Wartość projektu - 1349 658,42 zł
Dofinansowanie - 944 760,89 zł
Wkład własny - 404 897,53 zł
Wartość dofinansowania - 70 proc. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy