Reklama

Wójt: Gminne pieniądze nie są do wyrzucania, bo ktoś ma kaprys czy widzimisię

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wójt: Gminne pieniądze nie są do wyrzucania, bo ktoś ma kaprys czy widzimisię - Zdjęcie główne

Problem z autobusami w Woli Raniżowskiej ponownie wrócił.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Woli Raniżowskiej ponownie mogą napotkać problemy, chcąc dostać się autobusem do Kolbuszowej. Kursy zostały zawieszone.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu mieszkańcy gminy Raniżów, konkretnie Woli Raniżowskiej, borykali się z problemem braku autobusów kursujących do Kolbuszowej. Gmina stanęła na wysokości zadania i kursy powróciły do wsi. Okazuje się jednak, że kierowca zamiast pasażerów wozi powietrze.

O sprawę na ostatniej sesji (24 czerwca) pytał Bronisław Pruś, radny. Poinformował on, że mieszkańcy byli zadowoleni, że z Woli Raniżowskiej w końcu można dotrzeć autobusem do Kolbuszowej. Kursy odbywały się przed Lipnicę i Dzikowiec.

- Pytają, jak to będzie dalej wyglądało. Szkoły mają wakacje i już jest inaczej. Jak to ma wyglądać w następnym półroczu?

- prosił o wyjaśnienie radny Pruś.

Sprawę podczas spotkania wyjaśniał Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów, który zaznaczył, że gmina będzie analizować przewozy i ich rentowność.

- Na początku umowy byliśmy w szoku, bo były tematy, bo jest potrzeba, że będą jeździć i widzieliśmy, że trzeba pójść naprzeciw takiej potrzebie - mówił wójt Grądziel. - Mamy tak skonstruowaną umowę, że my wiemy, ile tych ludzi jeździ, bo wykonawca przedstawia nam raporty. Tak się stało, że generalnie wymieniał powietrze między Kolbuszową a Wolą Raniżowską, a myślę, że wiatr lepiej to robi. Woził po prostu powietrze - zauważył szef raniżowskiej gminy.

Władysław Grądziel raz jeszcze podkreślił, że sprawa wymaga przeprowadzenia dokładnej analizy. - Bo gminne pieniądze nie są do wyrzucania, bo ktoś ma kaprys czy widzimisię. Musi mieć realne uzasadnienie. Jeżeli coś ma realne uzasadnienie, zawsze ma moją przychylność. Jeżeli jest to fikcja, to za fikcją nie mogą iść pieniądze. Są wakacje, po wakacjach wraca szkoły, myślę, że to szaleństwo ma się ku końcowi i jeżeli dzieci wrócą do szkoły, przewozy wrócą - nadmienił włodarz gminy Raniżów. Wójt zauważył także, że w sprawę przewozów powinno zaangażować się starostwo.

Ryszard Samojedny, radny, zaznaczył, że gmina poszła na rękę mieszkańcom, którzy domagali się autobusów. - Faktycznie tylko powietrze jest wożone - mówił samorządowiec Samojedny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy