Reklama

Kolejny padły dzik znaleziony w Kosowach. Lekarz weterynarii apeluje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Kolejny padły dzik znaleziony w Kosowach. Lekarz weterynarii apeluje - Zdjęcie główne

Padłego dzika znaleziono w Kosowach (gm. Niwiska). | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiatowy lekarz weterynarii apeluje o to, aby wszelkie przypadki znalezienia padłych dzików zgłaszać do PIW.

Marek Olszowy, powiatowy lekarz weterynarii, zaapelował do mieszkańców, aby w przypadku znalezienia martwego dzika zgłaszać ten fakt do Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej.

W ostatnim czasie PIW przyjęło zgłoszenie o znalezionym martwym zwierzęciu w Kosowach (gm. Niwiska). Lekarz weterynarii pobrał od padłej sztuki próbki do badań pod kątek zakażenia afrykańskim pomorem świń. 

Przypomnijmy, że w dalszym ciągu trwa walka z ASF. Na terenie powiatu trwają odstrzały sanitarne dzików. Ponadto wzdłuż krajowej drogi nr 9, m.in. w Komorowie czy Majdanie Królewskim stoi płot, który ma być barierą dla tych zwierząt, aby ograniczyć ich migrację. 

Tylko w tym roku zdiagnozowano u kilku osobników obecność pomoru, który jest śmiertelnie niebezpieczny dla trzody chlewnej. 

ZGŁOSZENIA

Przypadki znalezienia martwego dzika czy też potrąconego przez samochód należy zgłaszać do właściwego lekarza weterynarii.

W przypadku powiatu kolbuszowskiego zgłoszenia przyjmuje lek. wet. Marek Olszowy, telefon: 691 909 925.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy