Reklama

Województwo podkarpackie. Plantacja marihuany w domu mieszkańca gminy Sokołów Małopolski, odkryta przez policję

Opublikowano:
Autor:

Województwo podkarpackie. Plantacja marihuany w domu mieszkańca gminy Sokołów Małopolski, odkryta przez policję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 37 sztuk krzewów konopi, ponad 55 gramów suszu roślinnego i 143 gramy białego proszku oraz kilka tabletek - to wszystko zabezpieczyli policjanci podczas przeszukania w domu mieszkańca gminy Sokołów Małopolski.

Jak informuje Komenda Miejsca w Rzeszowie, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego uzyskali informację o mężczyźnie mogącym prowadzić nielegalną uprawę marihuany w miejscu zamieszkania. Sprawdzając ją, we wtorek (21 sierpnia) policjanci weszli do domu 32-letniego mieszkańca gminy Sokołów Małopolski.

 

Mężczyzna zaprzeczył, aby posiadał w domu narkotyki lub prowadził nielegalna uprawę. W związku z tym policjanci przeszukali jego dom i posesję. Przeszukanie potwierdziło ich przypuszczenia. W domu znaleźli między innymi woreczki foliowe z białym proszkiem i beżowymi kryształkami, kilka tabletek, susz roślinny oraz częściowo wysuszone dwie łodygi przypominające krzewy konopi indyjskich.

 

Z kolei na terenie posesji, w szklarni, znaleźli kilkadziesiąt krzewów konopi. Były to rośliny o wysokości od 1 do 2 metrów. Kolejne dwie 40-centymetrowe rośliny policjanci znaleźli w przydomowym ogródku. Policjanci zatrzymali 32-latka i zabezpieczyli znalezione rośliny i substancje.

 

 Wstępne badania wykazały, że proszek i kryształki to substancja psychotropowa o nazwie 3CMC w ilości ponad 143 gramów. Susz roślinny i wysuszone dwie łodygi z kwiatostanami ważyły łącznie ponad 55 gramów. Badanie wskazywało, że jest to marihuana. Krzewów konopi zabezpieczonych na terenie posesji było łącznie 37 sztuk. 

 

 Szczegółowym wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim. Przedstawili oni zatrzymanemu zarzuty nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadanie nielegalnych środków odurzających. Zebrane materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Usłyszał on zarzuty m.in. uprawy konopi i posiadania środków odurzających.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE