Reklama

Wiesław Marut, sołtys Porąb Wolskich poruszony śmiertelnym wypadkiem. - Takiej tragedii u nas nie było odkąd ja pamiętam - mówi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Wiesław Marut, sołtys Porąb Wolskich poruszony śmiertelnym wypadkiem. - Takiej tragedii u nas nie było odkąd ja pamiętam - mówi - Zdjęcie główne

Wiesław Marut, sołtys Porąb Wolskich, nie dowierza, że u nich w sołectwie doszło do tak poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj na trasie Wola Raniżowska - Poręby Wolskie doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Życia 73-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego nie udało się uratować. Wiesław Marut, sołtys Porąb Wolskich, ubolewa nad tragedią, która wydarzyła się w jego miejscowości.

Służby ratunkowe głoszenie o wypadku otrzymały około godz. 6:30. Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód wpadł do przydrożnego rowu. Zdarzenie okazało się tragiczne w skutkach. Pisaliśmy o tym w artykule: Śmiertelny wypadek na trasie Raniżów - Poręby Wolskie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA - MAPA]

Będzie sekcja zwłok

Na miejscu działała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Tomasz Chudzik z Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej poinformował w rozmowie z nami, że na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna wypadku. 

Na ten moment pewne jest to, że w zdarzeniu nie brał udziału inny pojazd. Ciało zmarłego zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która odbędzie się w czwartek, 23 marca. Samochód również został zabezpieczony do badań przez biegłego.

Sołtys: To tragedia

Wiesław Marut, sołtys Porąb Wolskich, nie dowierza, że u nich w sołectwie doszło do tak poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Jak sam przyznaje, zdarzało się nieraz, że ktoś wjechał samochodem do rowu lub widywał niegroźne stłuczki, ale nigdy w tamtym miejscu nikt nie zginął

- Odkąd ja pamiętam, nie było u nas tak tragicznego wypadku - mówi.

Przedstawiciel wsi nie uważa, że jest tam niebezpiecznie. Faktycznie, dawniej był tam stary, drewniany most, który nie należał do najbezpieczniejszych, ale nie zostało po nim ani śladu. Teraz położony jest tam asfalt. Sołtys sam nie wie, jak mogło dojść do tego wypadku.  - Nie było przymrozku, droga była jedynie mokra, bo deszcz padał - podsumował Marut.

Pierwszy w tym roku

Wypadek w Porębach Wolskich jest pierwszym śmiertelnym zdarzeniem drogowym w 2023 roku w powiecie kolbuszowskim i pierwszym od kilku lat w gminie Raniżów, w którym zginął człowiek.

Warto przypomnieć, że policjanci w 2022 roku odnotowali mniejszą liczbę wypadków i stłuczek. Mniej osób zostało też rannych i tych, które w wypadku komunikacyjnym straciły życie. Do tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych doszło w Komorowie, Majdanie Królewskim, Przyłęku, Widełce i Zarębkach. Jak będzie w tym roku? Czas pokaże.

W ubiegłym roku w gminie Raniżów nie było żadnego wypadku. Mundurowi odnotowali natomiast 25 kolizji, w których nikt nie został ranny.

Niebezpieczne wtorki

Wtorek, co również wynika z policyjnych statystyk i co potwierdza śmiertelny wypadek, jest w powiecie najniebezpieczniejszym dniem tygodnia. Właśnie w we wtorek w 2022 roku doszło do czterech wypadków i 45 kolizji drogowych.

- Natomiast w kategorii godziny to największe zagrożenie występuje pomiędzy 6 a 14 (dziewięć wypadków i 140 kolizji) oraz 14 a 22 (8 wypadków i 157 kolizji )

- mówił kilka tygodni temu komendant Mielnicki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy