Reklama

Wielki Czwartek w parafiach w Kolbuszowej i w Cmolasie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek (14 kwietnia) mszą świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęto Święte Triduum Paschalne. W trakcie tego nabożeństwa miał miejsce uroczysty obrzęd obmycia nóg. Zobacz, jak ten dzień wyglądał w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej oraz w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie.

W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczyna się Triduum Paschalne. To wtedy puste jest tabernakulum (tak jest do Niedzieli Zmartwychwstania). W trakcie tej mszy ma miejsce uroczysty obrzęd obmycia nóg. Ma on nawiązywać do gestu, który Jezus wykonał wobec swoich uczniów.

To właśnie w czwartek w czasie liturgii milkną organy, a ministranci nie używają dzwonków. Cisza trwa aż do Wigilii Paschalnej.

Wielki Czwartek to dzień, w którym Jezus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo.

- Przekazał nam również nowe przykazanie miłości - „Miłujcie się wzajemnie, jak Ja Was umiłowałem” - czytamy na stronie kolbuszowskiej kolegiaty.

Zobacz zdjęcia z tego dnia z kolbuszowskiej kolegiaty, które wykonał Łukasz Płoch oraz z cmolaskiej parafii wykonane przez Młodzi w Parafii- i da się inaczej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy