Reklama

"Wielka Liga Czytelników" również w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

"Wielka Liga Czytelników" również w Kolbuszowej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za nami drugi etap VI ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych. Są to największe zawody czytelnicze w Polsce.

Drugi, powiatowy etap konkursu odbył się w czwartek, 28 lutego, w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie Filia w Kolbuszowej, w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego. Z pytaniami testowymi zmagało się osiem drużyn.

W kategorii klasy 1-4, 3 drużyny głowiły się nad pytaniami dotyczącymi książki J. Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

Uczniów klas 5-8 reprezentowało pięć drużyn. Odpowiadali oni na pytania z książki Z. Nienackiego "Pan Samochodzik i niesamowity dwór".

W poniedziałek 4 marca poznaliśmy zwycięskie drużyny, które powalczą w III wojewódzkim etapie. W kategorii klasy 1-4 zwyciężyła drużyna: Daniel Sikora, Kornelia Pogoda, Zuzanna Dworak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim. Uczniowie zdobyli 143 punkty na 150 możliwych.

W kategorii klasy 5-8 zwyciężyła drużyna: Jagoda Pachucka, Paweł Rębisz, Weronika Mokrzycka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie, drużyna zdobyła 132 punkty na 150 możliwych.

Szkolne zespoły przeszły do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w 28 marca. Finałowy etap odbędzie się w Katowicach w terminie 10-11 maja 2019 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE