Reklama

W gminie Cmolas o 100 procent więcej wniosków o dowody dla dzieci. Czy mieszkańcy dmuchają na zimne? Sprawdzamy inne urzędy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay,com

W gminie Cmolas o 100 procent więcej wniosków o dowody dla dzieci. Czy mieszkańcy dmuchają na zimne? Sprawdzamy inne urzędy  - Zdjęcie główne

Czy mieszkańcy liczniej składają wnioski o wydanie dowodów osobistych dla swoich dzieci? | foto pixabay,com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sytuacja na Ukrainie niepokoi wszystkich Polaków. Część robi zapasy żywności i paliwa. Inni ruszyli do bankomatów, żeby wypłacić gotówkę. Wszyscy obawiają się, że konflikt dotrze do naszego kraju. Mówi się także, że wzrosło zainteresowanie dowodami osobistymi dla dzieci poniżej 18 roku życia. Sprawdzamy.

Dowody osobiste, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych są niezbędne do przekroczenia granic Polski. Osoby chcące wyjechać do innego kraju w Unii Europejskiej muszą posiadać taki dokument. Czy zwiększyło się zainteresowanie wyrobieniem dowodu osobistego dla dzieci? Sprawdzamy to w urzędach w powiecie kolbuszowskim. 

Urzędy stanu cywilnego w powiecie kolbuszowskim w większości informują, że nie zauważyły większego zainteresowania, jeżeli chodzi o składanie wniosków o dowody osobiste dla dzieci poniżej 18 roku życia. Nieznaczny wzrost zauważono w gminie Majdan Królewski, czy w Kolbuszowej. 

Inna sytuacja jest w gminie Cmolas. Tam zainteresowanie wzrosło. W styczniu mieszkańcy złożyli 10 takich wniosków. W lutym było ich już 20. 

W gminie Kolbuszowa jest nieznacznie większe zainteresowanie. Wynika to z tego, że dużo osób wyrabia dzieciom dowody od razu po urodzeniu.

Wzrost może wynikać także z tego, że rozpoczyna się sezon przedwakacyjny, stąd może być większe zainteresowanie. Urzędy zaznaczają również, że nie należy panikować w związku z sytuacją, jaka panuje za naszą wschodnią granicą. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy