Reklama

Wichura na Podkarpaciu. Interwencje strażaków w powiecie kolbuszowskim [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Kupno

Wichura na Podkarpaciu. Interwencje strażaków w powiecie kolbuszowskim [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Interwencja druhów z OSP Kupno w Porębach Kupieńskich. | foto OSP Kupno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zapowiadany silny, porywisty wiatr zmierza w kierunku powiatu kolbuszowskiego. Straż pożarna odnotowała dzisiaj (czwartek. 17 stycznia) pierwsze zgłoszenie związane z nadciągającą wichurą.

Wczoraj (16 lutego) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym i porywistym wiatrem dla całego kraju. Na Podkarpaciu aktualnie jest to 2. stopień. Silny wiatr jest związany z niżem Dudley. Synoptycy ostrzegają, że wichura może wyrządzić ogromne szkody.

Na terenie powiatu kolbuszowskie strażacy odnotowali pierwsze zdarzenie związane z nadciągającą wichurą. Dzisiaj (17 lutego) po godzinie 9 zostali oni wezwani do Woli Raniżowskiej (gmina Raniżów). Z dachu zerwanych zostało kilka arkuszy blachy. 

O tym co dzieje się na Podkarpaciu na bieżąco informuje również Obserwator Burz - Podkarpacie.
AKTUALIZACJA z godz. 9.55
PGE informuje, że występują przerwy w dostawie energii elektrycznej. Prądu nie ma w części Komorowa, Huty Komorowskiej i Majdanu Królewskiego. Przewidywany czas usunięcia awarii to godz. 11.15.

AKTUALIZACJA z godz. 10.30
Strażacy interweniowali także w Majdanie Królewskim. Po godzinie 10 otrzymali oni informację o powalonym drzewie na drogę powiatową. 

AKTUALIZACJA z godz. 11
Jak informuje portal korso24.pl około 40 interwencji przy usuwaniu skutków wichury odnotowali już podkarpaccy strażacy. Nikt nie ucierpiał. - Dotyczą one głównie połamanych drzew i gałęzi na drogach lub chodnikach - powiedział dla korso24.pl bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Dużo groźniej było w innych częściach kraju. W Krakowie w wyniku silnego wiatru runął na ziemię dźwig. Poszkodowanych zostało kilka osób.

Z kolei w województwie łódzkim wiatr przyczynił się do przewrócenia 5 samochodów ciężarowych.

Fot. Fb/Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad 

AKTUALIZACJA z godz. 13.25

Do tej pory 104 razy interweniowali podkarpaccy strażacy w związku z silnie wiejącym wiatrem. - Głównie usuwamy połamane konary i drzewa. W 22 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych - informuje Marcin Betleja, rzecznik KW PSP w Rzeszowie.
Najwięcej interwencji w powiatach: brzozowski, sanocki, krośnieński. Na szczęście nikt nie został ranny.

AKTUALIZACJA z godz. 17.30
Po południu strażacy interweniowali w trzech miejscowościach, gdzie usuwali powalone na drogi drzewa. Wezwani zostali do Komorowa i Rusinowa (gm. Majdan Królewski) oraz Porąb Kupieńskich (gm. Kolbuszowa).

AKTUALIZACJA  z godz. 21.15
Dyżurny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej informuje, że nie ma nowych zgłoszeń związanych z silnie wiejącym wiatrem na terenie powiatu kolbuszowskiego.
Również PGE Dystrybucja nie odnotowało przerw w dostawie energii elektrycznej na terenie powiatu kolbuszowskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy