Reklama

Wariant 4 dużej obwodnicy Kolbuszowej z budynkami do wyburzenia w Kupnie. Jest apel o korektę przedstawionego projektu [MAPA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Początek w Cmolasie i koniec na granicy Kupna i Widełki - to kolejna propozycja projektantów przebiegu dużej obwodnicy Kolbuszowej. Wariant nr 4 zdaniem samorządowców miałby rację bytu, po korekcie. W tej sprawie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad interweniuje również Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP.

Kolejne konsultacje w sprawie budowy dużej obwodnicy Kolbuszowej przed nami. Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się na stadionie miejskim we wtorek (12 lipca) o godz. 16.

Zanim do niego dojdzie, przedstawiamy naszym Czytelnikom cztery warianty nowej drogi - nr 2, 3 i 4 (po wschodniej stronie miasta) oraz wariant nr 9 omijający Kolbuszową od strony zachodniej, które zostały wybrane do dalszych konsultacji. To właśnie z nich ma zostać wybrany ten ostatni, który zostanie zrealizowany w systemie „projektuj i buduj” w latach 2026-2028.

Wariant nr 4 dużej obwodnicy, według wizji projektantów, ma przebiegać następująco:

Początek (strona wschodnia) zlokalizowany jest w gminie Cmolas na istniejącej drodze krajowej nr 9, gdzie na połączeniu z istniejącą drogą zaprojektowano skrzyżowanie SR-1 umożliwiające wjazd do miasta od strony północnej.

Na początkowym odcinku trasa przekracza kolejno linię kolejową nr 71 Ocice - Rzeszów, a następnie rzekę Przyrwa po czym biegnie w kierunku południowo - wschodnim. Na połączeniu z drogą wojewódzką nr 875 Mielec – Kolbuszowa – Sokołów Młp. zaprojektowano skrzyżowanie SR-2, a kolejne skrzyżowanie SR-3 z drogą powiatową nr DP3101R Kolbuszowa – Werynia – Dzikowiec.

Dalej droga biegnie w kierunku południowo wschodnim do granicy miejscowości Widełka i Kupno, gdzie zaprojektowano koniec obwodnicy na skrzyżowaniu SR-4 z drogą krajową nr 9. Skrzyżowanie to umożliwi wjazd do miasta od strony południowej.

W wariancie tym przewidziano przebudowę dróg powiatowych nr DP1218R Kolbuszowa – Kopcie oraz DP1216R Kolbuszowa Górna - Kłapówka, które poprowadzone zostaną nad lub pod obwodnicą. W km 8+324 planuje się budowę przejazdu gospodarczego umożliwiającego połączenie komunikacyjne obszarów położonych po obu stronach obwodnicy. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 12,7 km.


Jak zapowiadają urzędnicy, wszelkie uwagi, wnioski i zastrzeżenia do przedstawionych wariantów przebiegów drogi będzie można zgłaszać podczas wtorkowego spotkania lub pisemnie spisując je na formularzach opinii dostępnych w urzędzie, lub na stronie GDDKiA (kliknij)

Podpisane formularze opinii, dotyczące przedsięwzięcia, można również przesyłać do 26 lipca 2022 roku pocztą na adres: Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k., ul. Jana Niemierskiego 4, 35-307 Rzeszów lub pocztą elektroniczną na adres: [email protected]


W sprawie tego wariantu nowej drogi, do GDDKiA pisma kierują kolbuszowskie władze oraz parlamentarzysta. - Proszę o ponowne przeanalizowanie optymalnej trasy budowy obwodnicy Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9 oraz zaproponowanej przez gminę Kolbuszowa korekty do wariantu nr 4 - czytamy w piśmie, pod którym podpisał się poseł Zbigniew Chmielowiec. 

- Korekta przebiegu obwodnicy pozwoli ominąć budynki mieszkalne, co znacznie ograniczy koszty związane z wypłatą odszkodowań dla właścicieli budynków, z drugiej strony odsunąć się od stawów rybnych w celu ochrony środowiska naturalnego - czytamy dalej.

Jak wygląda wariant nr 4 po korekcie? Czekamy na przesłanie nam tej informacji. W naszej galerii prezentujemy zdjęcia wariantu 4, który został przedstawiony do konsultacji. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy