Reklama

W niedzielę 7 tysięcy domów na Podkarpaciu bez prądu. Wśród nich mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Jak szybko zgłosić awarię?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva.com

W niedzielę 7 tysięcy domów na Podkarpaciu bez prądu. Wśród nich mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Jak szybko zgłosić awarię? - Zdjęcie główne

Prądu nie było w różnych częściach powiatu kolbuszowskiego. | foto Canva.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Intensywne opady śniegu był przyczyną przerw w dostawie energii elektrycznej do wielu domów na Podkarpaciu. W niedzielę (11 grudnia), kulminacyjnym momencie, bez prądu było prawie 7 tysięcy odbiorców z naszego województwa i części województwa świętokrzyskiego. O braku energii informowali też mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Jak najszybciej zgłosić awarię?

Zapowiedzi synoptyków się sprawdziły. W niedzielę (11 grudnia) całe Podkarpacie przykryła kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Pod jego ciężarem uginały się i łamały drzewa, które zrywały linie średniego napięcia. Na terenie powiatu kolbuszowskiego prądu nie było m.in. w Kupnie, Porębach Kupieńskich, Domatkowie, Hucie Przedborskiej, Przedborzu, Hucisku, Leszczach, Zapolu, Niwiskach i Kolbuszowej Górnej. 

W tej ostatniej miejscowości na pomoc wezwani zostali strażacy. Przez brak prądu przestał działać respirator. To urządzenie podtrzymywało funkcje życiowe starszej osoby. Piszemy o tym w materiale: Przez brak prądu mogło dojść do tragedii. Przestał działać respirator, który podtrzymywał funkcje życiowe. Pomogli strażacy

- Wczoraj mieliśmy szereg awarii. Zdecydowana większość z nich została usunięta. W kulminacyjnym momencie mieliśmy blisko 7 tys. odbioróców bez prądu z terenu Podkarpacia i południa województwa świętokrzyskiego, który to region tez obsługujemy

- mówi Łukasz Boczar, koordynator ds. komunikacji w PGE oddział Rzeszów.

Do wieczora tę liczę udało się zmniejszyć do ok. 1,3 tys. odbiorców. Dzisiaj od rana (poniedziałek, 12 grudnia) pogotowie energetyczne usunęło prawie wszystkie awarie. Zostało około kilkuset osób bez energii elektrycznej.

Na terenie powiatu kolbuszowskiego prądu nie ma obecnie w części Porąb Kupieńskich (gmina Kolbuszowa). Awaria ma zostać usunięta najpóźniej do godziny 15. 

Jak szybko i skutecznie zgłosić brak prądu? W większości przypadków mieszkańcy robią to telefonicznie, dzwoniąc pod nr 991. Kiedy jednak mamy taką sytuację jak w minioną niedzielę, niełatwo dodzwonić się na przeciążoną linię. 

- Polecam, aby pobrać naszą aplikację na telefon 991 assistant. Za jej pomocą brak prądu można zgłosić bardzo szybko, bez czekania na połączenie 

- dodaje przedstawiciel PGE.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy